עיר אחת - 160 אירועים

קיץ גדוש באירועים במעלה אדומים


 

הקיץ השנה יהיה שמח, מרתק ומהנה. בעירייה, יחד עם כל השותפים העירוניים השונים, בהם: המתנ"ס על כל אגפיו, הספרייה העירונית, היכל התרבות, פורום הנשים, קידום בריאות, מרכז צעירים מעלית, מוזיאון קסטל, האקדמיה לסייבר וחדשנות, קניון עופר ומחול מדבר ופעימה, עמלו קשה להכין שלל אירועי קיץ מאתגרים ומהנים.

סטטיק פותח את הקיץ

הקיץ ייפתח ביום שישי השבוע באופן רשמי, במסיבת רחוב עם סטטיק שתתקיים בחנייה האחורית של בית הספר "תומר רחל", סמוך למטרו.

אירוע סגירת הקיץ עדיין בהפתעה, כאשר במהלך הקיץ יתקיימו 160 אירועים שונים ומהנים – לכל הגילים ולכל האוכלוסיות בעיר.

המטרו מארח אומנים

מועדון המטרו יהיה פתוח לאורך כל ימות השבוע, עד השעות הקטנות של הלילה, עם אומנים שונים שיגיעו להופעות עבור בני ובנות הנוער, בהם: יונתן ברק, דביר שאבי אומן חושים, מאור שוויצר, ליאל אלי, דניס טל. בנוסף יתקיימו מדי שבוע פעילויות ייחודיות בהן סדנאות, התנדבות,  טורניר פורטנייט ערב מקסיקני ועוד.

יוצאים לאטרקציות

בנוסף, לאורך הקיץ יתקיימו פעילויות אקסטרים של יציאות לאטרקציות עבור בני ובנות הנוער, בין היתר: לסופרלנד וללונה פארק, להתנדבויות ברחבי הארץ, לטיולים בארץ ועוד.

הנוער ייהנה גם מלילות לבנים ומסיבות בריכה בקאנטרי.

שבוע הילדים והנוער

ואיך אפשר בלי גולת הכותרת של אירועי הקיץ, שבוע הילדים והנוער, שייערך במשך שלושה ימים עם אלפי אנשים שיגיעו אליו מדי יום. במשך שלושה ימים ייהנו תושבי העיר – הורים וילדים, ממתקני ענק בפארק הנוער, ללא עלות. בין המתקנים: מתחם ענק של מתנפחים מטורפים, מגלשות מים, דוכנים ועוד. בסיום כל יום יוקרן בפארק סרט לכל המשפחה, שישודר על מסך ענק. בנוסף תתקיים על המסך הקרנת משחקי היורו לטובת בני הנוער וההורים. 

ההצגה הכי טובה בעיר

עם פתיחת הקיץ התקיים מופע אדיפוס התיאטרון "הקאמרי", עם עמוס תמם בהיכל התרבות, מהפכה בג'ונגל - שישי שוקו בהיכל, וחמסה חמסה עם שימי תבורי.

הקיץ מצפה לבני הנוער בהיכל התרבות קלאסיקה יוונית ישראלית, תזמורת מזרח ומערב עם טריפונס. בשבוע הבא יתקיים אירוע בריאותוש, בהמלכו ייערכו שלוש הצגות לילדים.

יצאנו לשכונות

עוד ייערכו במהלך הקיץ אירועי "יצאנו לשכונות", כאשר בכל פעם ייערכו האירועים בשכונה אחרת בפארקים העירוניים, עם הצגות ילדים ופעילויות שונות.

ספורט קייצי

בתחום הספורט יתקיימו אירועי יוגה ופילאטיס בזריחה, ניווט לזכרם טורניר סטריטגול ב"שחבק", טורניר כדורעף אזורי, מתקני ספורט פתוחים.

 ועוד מלא הפתעות

באקדמיה לסייבר וחדשנות יתקיימו סדנאות קיץ לילדים ולמשפחות. בספרייה העירונית יתקיים הפנינג הקיץ של הספרייה ברחבת היכל התרבות עם חידונים, סדנאות, דוכני ספרים וטל מוסרי.  

במרכז צעירים - מעלת, יתקיימו קורסים בערבית ואנגלית מדוברת לצעירים ומרחבי למידה פתוחים לסטודנטים.

במוזיאון קסטל יתקיים לילה מוטרף, יוצרים צעירים, אומן על ועוד.

אירועי תרבות יהודית יכללו כנס נשים בדי-סיטי, מנהרות הכותל ועיר דוד, הרצאות, הצגת ילדים עם יונתן רוזנהק ועוד.

אירועים רבים של קיץ עיר אחת יתקיימו גם במחול עם פעימה, באקדמיה למחול מדבר ובקניון עופר אדומים.

חוברת הקיץ אצלכם בבית

הקיץ הופקה על ידי אגף הדוברות בעירייה חוברת מתכללת מושקעת וססגונית של אירועי הקיץ - 160 אירועים עיר אחת, שחולקה כאינסרט מצורף לעיתון לכל בתי התושבים בעיר וכן במוקדי חלוקה שונים. בנוסף,  החוברת חולקה בקניון, בעמדה חגיגית שהוקמה לצורך החלוקה, וגם בשבוע הילדים והנוער. כמו כן, החוברת נשלחה בהודעה לתושבים עם קישור דיגיטלי לנוחותם ושימושם של כלל תושבי העיר.

אברהם: "אירועי קיץ עשירים ומגוונים"

אילה אברהם, מנהלת אגף הנוער, אומרת כי "אירועי הקיץ עבור בני הנוער לאורך הקיץ  עשירים ומגוונים, וכוללים מסיבות בריכה, אטרקציות, התנדבויות, טיולים, הופעות במטרו ועוד. אני מאחלת לכולם הצלחה רבה, אגף הנוער ימשיך לעבוד מסביב לשעון עבור בני ובנות הנוער של העיר היקרה שלנו, ואנחנו נמשיך להוביל את החינוך הבלתי פורמלי, גם בקיץ וגם במהלך שנת הלימודים".

סלוק: "בני הנוער שותפים מלאים בתכנים"

איתמר סלוק, מנכ"ל המתנ"ס, אומר כי "אנו רואים את בני הנוער כשותפים מלאים בהכנת התכנים לאירועי הקיץ, מתוך רצון להיות מחוברים לצרכים שיעלו מהשטח. אין לי ספק שהנוער של מעלה אדומים ייהנה מקיץ עשיר ומגוון באירועים שווים".

הר זהב: "לחזק ולהעצים את הנפשות של כולנו"

סגנית ומ"מ ראש העיר, רחל הר זהב, אומרת כי "היה לנו ברור כי מדובר בתקופה מורכבת ולא פשוטה, ובתוך התקופה הזאת כולנו עיר אחת. אני מאמינה כי תרבות מביאה לחוסן ועוצמה, וכל אירוע נעשה מתוך מחשבה על חיזוקה של הקהילה הנפלאה שלנו שכל כך מגיע לה.

תושבי העיר שלנו הוכיחו פעם אחר פעם את גדולתם בתקופה קשה זו, ואני מרגישה שזוהי זכות עבורי לעשות ככל הניתן כדי שיוכלו לקבל את הטוב ביותר.

אני מודה לראש העיר, גיא יפרח, שמוביל עיר אחת ומאוחדת. תודה לכל העוסקים במלאכה – אני גאה לעבוד עם אנשים שנשמתם מושקעת בעיר שלנו ושלא נחו לרגע על מנת להביא לכאן את מיטב האירועים והפעילויות. מקווה שאירועי הקיץ יחזקו ויעצימו את הנפשות של כולנו".

יפרח: "קיץ גדוש באירועים"

ראש העיר, גיא יפרח, אומר כי "השקענו השנה תכנון ומחשבה רבה בבחירת האירועים על מנת שיתאימו לכל גיל ולכל טעם ובמיוחד לילדי העיר ולבני הנוער שלנו, שיוצאים לחופשת הקיץ הארוכה.

יש הקיץ מגוון אירועים בסגנונות שונים – פסטיבלים, אירועי שכונות, מופעי בידור, תרבות, פעילויות לילדים ולנוער, אירועי ספורט, הרקדות, קורסים, סדנאות מעשירות ועוד שלל אטרקציות לכל המשפחה.

בתקופה בה אנו נמצאים, בצל מלחמה קשה שנכפתה עלינו מהשבעה באוקטובר, חשוב שילדינו יתאווררו וייהנו – השמחה שלהם היא חלק כל כך חשוב בתקווה ובניצחון של עם ישראל.

מאחל לכולנו קיץ מהנה, בטוח וגדוש בבשורות טובות לעם ישראל כולו. מצפה ומחכה לפגוש אתכם".