ביקור שר הביטחון

יואב גלנט, שר הביטחון, הגיע לביקור וסיור בעיר


שר הביטחון, יואב גלנט, ביקר וסייר במעלה אדומים בשבוע שעבר וקיים פגישת עבודה ביטחונית מקצועית עם ראש העיר, גיא יפרח, וגורמי המקצוע בעירייה ובמשרד הביטחון. ביקורו התקיים לבקשתו והזמנתו האישית של ראש העיר, גיא יפרח.

במהלך הסיור שהתקיים ברחבי העיר בלוויית ראש העיר, גיא יפרח, השר גלנט צפה מקרוב אחר מכלול האתגרים והצרכים הביטחוניים העומדים לפתחה של העיר בשנים הקרובות.

בפגישת העבודה המקצועית שהתקיימה באולם הכניסה במוזיאון קסטל השתתפו: ראש העיר, גיא יפרח, סגנית ומ"מ ראש העיר, רחל הר זהב, סגן ראש העיר, יחיאל וקנין, סגן ראש העיר, מוטי פרץ, המשנה לראש העיר, ברנדה הורביץ פרוור, חברי מועצת העיר, דודו מתתיהו, שירן מירזאי, יעקב אהרון, מנכ"ל העירייה, שמוליק חנוך, גזבר העירייה, גיאה ננדזה, מנהל אגף הביטחון, נועם הרוש, מהנדס העיר, קובי לוי, מנהל האגף לתכנון אסטרטגי, גרשון לוקיי, היקל"ר, אבי עופרי, נציגי הצבא, יועצי השר, מנכ"ל משרד הביטחון.

בפגישה העלה ראש העיר, גיא יפרח, שורת נושאים ביטחוניים חיוניים חשובים להם נדרש סיוע ותמיכה של משרד הביטחון.

יפרח העלה בפני השר את הצורך להמשיך את תוכנית "בני המקום" שבה מתנדבים לשירות מילואים חיילי מילואים שצוידו בנשק ארוך המצוותים למשימות החירום באופן שוטף וכן למשימות האבטחה בכל רחבי העיר לאורך שעות היום והלילה. בכל הנוגע לתוכנית בני המקום, לבקשת ראש העיר סוכם כי חיילי המילואים (תוכנית ״בני המקום״) שמסייעים לנו בהגנה על העיר ימשיכו ללא מועד סיום.

כמו כן, סוכם כי משרד הביטחון ישלים את התקצוב עבור הקמה של טרמינל בידוק חדשני בכניסה הראשית למעלה אדומים. תכליתו של הטרמינל הוא שדרוג מערך הבידוק הביטחוני בכניסה לעיר. הטרמינל החדש יכיל אמצעי מיגון שיימנעו פגיעה במאבטחים ויאפשרו בידוק בטחוני וזיהוי חד-ערכי לכלל העובדים המועסקים באזור התעשייה.

בפגישה הוחלט כי מנכ״ל משרד הביטחון יסייע לעירייה לשתף פעולה עם התעשיות הביטחוניות, כדי להקים באזור התעשייה שלנו "פארק ישראל" מפעלים חדשים.

שר הביטחון, יואב גלנט, שיבח את ראש העיר ואמר כי הוא האדם המתאים עם האנרגיה הנדרשת להצעיד את העיר קדימה. השר אמר כי "מעלה אדומים היא מקום שמדינת ישראל נאחזה בו מתוך הבנה שכאן זוהי צומת עיקרית מגב ההר בואך ירושלים. צומת של המדינה חיונית ואסטרטגית. עוד אמר השר שמשרד הביטחון בהובלתו ייתן פתרונות לצרכים הביטחוניים של מעלה אדומים".

ראש העיר, גיא יפרח, אומר כי הוא מודה לידידו, שר הביטחון, על הביקור, במיוחד בימים אלה בזמן מלחמה.

יפרח ציין כי "במהלך ביקור השר שוחחנו על מספר נושאים חשובים, על חלקם שיתפתי כבר עכשיו, ועל חלקם אשתף כשהם יבשילו באופן סופי. אני מודה לשר על סיועו ותמיכתו בקידום, חיזוק ופיתוח תוכניות הבנייה, שדרוג והרחבת מרכיבי הביטחון וזירוז הליכים שיאפשרו לנו לבנות, לחזק ולפתח את העיר. אני מאחל לשר, לחיילי צה״ל ולכל כוחות הביטחון הצלחה גדולה במערכה מול אויבינו".