לזכרם

ישיבת מועצת העיר התכנסה השבוע בבית הספר אמי"ת איתן, לזכרם של שני הנופלים


מועצת העיר התכנסה בראשית השבוע לישיבה בבית הספר אמי"ת איתן, כאות הזדהות עם בית הספר, אשר איבד שניים מטובי בניו.

ראש העיר, גיא יפרח, החליט לקיים את ישיבת מועצת העיר בבית הספר, כדי לחזק את ולחבק את נשות ואנשי הצוות, את התלמידים, את הבוגרים ואת המשפחות.

הישיבה התקיימה ביום ראשון השבוע, בהשתתפות כל חברי מועצת העיר. בפתח הישיבה השתתפו מנהל בית הספר, דניאל בארי, וסגן המנהל, הרב שלומי דהן. בארי נשא דברים מרגשים והודה לראש העיר, גיא יפרח, על היוזמה המבורכת ולחברי המועצה.

בפתח הישיבה ראש העיר, גיא יפרח, נשא דברים ואמר בהתרגשות: "העיר מעלה אדומים איבדה ממיטב בניה מפרוץ המלחמה. כל אחד מהם עולם ומלואו של משפחות, תקוות וחלומות שנגדעו בטרם עת: אברהם הנקין ז"ל, נתיב קוצרו ז"ל, יונדב רז לוינשטיין ז"ל, ארי יחיאל זנילמן ז"ל, עמית מזרחי ז"ל, מתן אלמליח ז"ל, יונתן לויט ז"ל, אלירן מזרחי ז"ל, מנחם מבשר מרקוביץ' ז"ל. הכאב הוא עצום, ולצערי בשבועות האחרונים נתבשרנו על שני נופלים נוספים. ביה"ס אמית איתן איבד שניים מטובי בניו – שניים מטובי בניו של עם ישראל - אילון ויס ז"ל ויקיר שמואל טייטלבוים ז"ל.

אילון ז"ל, היה מחנך אהוב, מסור ומוערך, גיבור חיל ואיש משפחה למופת, הסבא הראשון – נקווה שגם האחרון, שנפל בגבורה בהגנה על העם והארץ. צוות ביה"ס סיפר לי שאילון תמיד אמר - כן, שתמיד, בסבר פנים יפות, הוא הראה נכונות לעזור ולסייע, בכל דבר ובכל שעה – אם אפשר, אז למה לא?, זה היה המשפט הקבוע שלו, הם סיפרו לי. לפני מספר חודשים זכיתי להשתתף כאן בטקס הוקרה למורים של ביה"ס, שמשרתים במילואים מהשבעה באוקטובר. זכיתי לפגוש את אילון ז"ל, ללחוץ את ידו ולהעניק לו מגן הוקרה. לא אשכח את החיוך המיוחד שלו ואת מאור הפנים שלו.

שבועיים אחרי שאילון ז"ל נפל בקרב, קיבלנו את הבשורה המרה על חלל נוסף – יקיר שמואל טייטלבוים ז"ל – בן העיר מעלה אדומים, בוגר ביה"ס אמית איתן, בחור צנוע, אמיץ, ערכי, רגיש, נחוש וחדור מוטיבציה - פרח שנקטף בדמי ימיו, שהקריב את חייו למען המולדת.

יקיר ז"ל היה סיפור הציונות בהתגלמותה – הוא עשה עלייה מארצות הברית לארץ ישראל יחד עם הוריו, למד במכינה קדם צבאית כדי להתכונן לשירות משמעותי, התגייס כלוחם, נלחם כדי לשרת במילואים ונתן את כל כולו למדינת ישראל. אם אנשים כמו יקיר לא היו אומרים "הנני" ומוכנים להקריב עצמם למען העם והמולדת – לא היה לנו עם ולא הייתה לנו מולדת".

יפרח הוסיף כי "אנחנו יושבים כאן היום כדי לחזק את ביה"ס אמית איתן, כדי לחבק את נשות ואנשי הצוות, את התלמידים, את הבוגרים ואת המשפחות. המקום הזה הוא דוגמה ומופת לערבות הדדית, ציונות, ערכים ואהבת העם והארץ. המקום הזה הוא מקור של גאווה עבור העיר מעלה אדומים. קהילת אמית איתן - אנחנו אוהבים אתכם, מחבקים אתכם ותמיד נהיה כאן בשבילכם".