ביקור יו"ר קק"ל

יו"ר דירקטוריון קק"ל, יפעת עובדיה-לוסקי, הגיעה לביקור בעיר


השבוע התקיים ביקור עבודה מקצועי של יו"ר דירקטוריון קק"ל, יפעת עובדיה-לוסקי, שהגיעה לעיר יחד עם צוותה המקצועי לפגישת עבודה עם ראש העיר, גיא יפרח, וגורמי המקצוע בעירייה ובחברה הכלכלית.

בפגישת העבודה, שהתקיימה במוזיאון קסטל, השתתפו: ראש העיר, גיא יפרח, סגניתו ומ"מ, רחל הר זהב, סגן ראש העיר, יחיאל וקנין, חבר מועצת העיר, דודו מתתיהו, מנכ"ל העירייה, שמוליק חנוך, מהנדס העירייה, קובי לוי, מנהל אגף שפ"ע, רון צרפתי, מנכ"לית החכ"ל, ענת אנג'ל, מנהל מרכז צעירים, שי שבו, וצוות הקק"ל.

ראש העיר, גיא יפרח, סקר בפני יו"ר קק"ל את שיתוף הפעולה ההדוק והפורה שיש בין העירייה לקק"ל לאורך השנים, ומנה בפניה את הפרויקטים הייחודיים הרבים שנעשו במשותף, בהם: שביל אופניים סובב העיר, ייעור הוואדיות ופארק שמיר, שמנוהל בשלבים.

בפגישה נדונה שורת נושאים ופרויקטים עירוניים להם נדרשת שותפות ומערבות קק"ל, בעיקרם: המשך פיתוח פארק שמיר, הקמת מוזיאון ההתיישבות ע"ש יצחק שמיר, תכנון וביצוע פארק חושים "יער במדבר" בוואדי המצדים, ואדי "שבעת המינים" ב-06, טיילת לנוף מדבר יהודה ועוד.

כמו כן ביקש ראש העיר הגדלת סיוע קק"ל למרכיבי ביטחון, בסכום של 500,000 שקלים נוספים לרכישת רחפנים, מצלמות, תאורת דרכי ביטחון וגנרטורים. כל אלו כחלק מסיוע של קק"ל לרכישת מרכיבי ביטחון.

בנוסף, יפרח ביקש מיו"ר קק"ל סיוע במימון 350,000 שקלים לפסטיבל סוכות השנתי בחול המועד סוכות תשפ"ה וכן הפקת אירוע שנתי של קק"ל במעלה אדומים במסגרת אירועי ט"ו באב לכל המשפחה של קק"ל ברחבי הארץ. כל זאת באמצעות מתן חסות לאירועי תרבות באמצעות מחלקת קהילה ויער ומח' אירועים מיוחדים בקק"ל.

זאת ועוד, העירייה ביקשה את סיוע קק"ל בהשלמת תוכנית הנגישות העירונית בפארקים העירוניים עבור קשישים, ילדים ובעלי מוגבלויות.

ראש העיר, גיא יפרח, הודה ליו"ר קק"ל על הביקור ואמר כי "קרן קיימת לישראל שינתה את פניה. יו"ר קק"ל, יפעת עובדיה לוסקי, בחכמה ובנועם מזיזה את הספינה של קק"ל ומקדמת פרויקטים רבים. אני מודה ליו"ר קק"ל, ולצוותה המקצועי על ההיענות והסיוע. יחד נמשיך לפתח את עירנו לרווחת התושבים".