תודה למנהלים

פורום המנהלים לסיכום שנת הלימודים התקיים בעיר, בהשתתפות ראש העיר ומנהלת מחוז ירושלים במשרד החינוך


לקראת סיום שנת הלימודים תשפ"ד והיציאה לחופש הגדול התכנסו השבוע כל מנהלי מערכת החינוך בעיר לפורום מנהלים חגיגי ומכובד לציון סיום שנת הלימודים.

האירוע החגיגי התקיים במרכז צעירים, בהשתתפות: ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, גיא יפרח, מנהלת מחוז ירושלים במשרד החינוך, כרמית הרוש, מפקחת דורית אלישר, מפקח כולל יסודי מ"מ, קובי עמר, מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, סגנית מנהל אגף החינוך, מיטל לבן, מנהלי בית הספר היסודיים והעל יסודיים בעיר, מנהלי ארגוני הסמך והפונקציות התומכות של החינוך, רכזי תחומים, מפקחות ומפקחים במשרד החינוך, צוות אגף החינוך ועוד.

מנהלת המחוז החדשה, כרמית הרוש, נשאה דברים ואמרה כי "מעלה אדומים היא עיר מצמיחה. רבים מהמנהלים היו סגנים, רכזי שכבות ואנשי חינוך שצמחו מהשטח, מנהיגים איכותיים. בראשות העיר עומד ראש עיר צעיר, מקומי, שצמח מתוך הבית, גדל במקום. יש לכם מקום שמגדל אנשים וזה משדר מסר שיש במעלה אדומים לאן לגדול. רואים שבעיר מחפשים להצמיח מנהיגים חדשים. יש צוות פיקוח מוביל. מפקחים מסורים. רואים שיש מערכת של אמון וכבוד".

הרוש ציינה כי "היעד המחוזי השנה הוא ההון האנושי. בעיניי החוסן של להיות ביחד הוא חשוב. כל הביטחון של מדינת ישראל מתנקז לחוסן האנושי".

מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, אמר כי "כל אחד יכול להגיע לאן שהוא רוצה. עירייה שמסתובבת סביב חינוך. מנהלים וצוותי החינוך עובדים עם הלב, מצמיחים את התלמידים ועובדים עם הקהילה".

בשם המנהלים בירך בועז אלחנן סמואל, מנהל בית הספר ממ"ד צמח השדה, ואמר כי "המטרה הכי חשובה ועיקרית שלנו היא להשפיע. זה מה שאנחנו עושים".

מפקח כולל יסודי מ"מ, קובי עמר, אמר כי "חינוך בונה קהילה. במעלה אדומים קהילה בונה עיר פר אקסלנס".

ציפי יעקב, מפקחת במשרד החינוך, לשעבר מנהלת בית הספר אלמוג, אמרה כי "מעלה אדומים זה בית. כולם מתגייסים בעת צורך. אנחנו אף פעם לא לבד".

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, גיא יפרח, אמר כי הוא מתרגש וזהו אחד המפגשים החשובים ביותר מאז כניסתו לתפקיד. יפרח אמר כי "החינוך הוא הדבר החשוב והמשמעותי, שניצב בראש סדר העדיפויות שלו ועל כן שמר לעצמו את תיק החינוך".

למנהלים אמר יפרח כי הם בעיניו השדרה האולטימטיבית לעשות חינוך טוב. "החינוך שלנו נתפס כפנינה אמיתית. זה קשור בהון האנושי. חינוך עושים אנשים. יש לנו שגרה של אנשים שהתגלו בשיא תפארתם. מעלה אדומים ראשונה שחזרה לפעילות בתוך המסגרות. מערכת החינוך שלנו הוכיחה רמה מאוד גבוהה. התפקיד של מערכת החינוך זה למקסם פוטנציאל אצל התלמידים שלנו. תלמידים צריכים הכל. התפקיד שלנו להגיע לכל ילד ולמצוא במה הוא טוב. אני גאה שגדלתי בעיר ולמדת במערכת החינוך שלה".