ברכת הדרך

כנס מתגייסים לשמיניסטים של מעלה אדומים התקיים בהיכל התרבות


כמיטב המסורת שנהוגה בעיר שנים רבות, מדי קיץ, לקראת ראשית הגיוסים לצה"ל, התקיים ביום רביעי שעבר טקס ברכת הדרך לחיילים המתגייסים לצה"ל בהיכל התרבות.

מאות רבות של בני נוער השתתפו בטקס המתגייסים ונהנו מתוכנית אמנותית עשירה ומהנה עם מופע בידור של הקומיקאי וסטנדאפיסט, גיא הוכמן, שהוא אושיית רשת אהובה. את החימום להופעתו של הוכמן עשה הקומיקאי והסטנדאפיסט, שלמה בייבי בייבי.

כנס המתגייסים התקיים בהיכל התרבות בשיתוף האגודה למען החייל, בראשות לימור שמואל, מרכז ההכנה לצה''ל במרכז צעירים, בראשות שי שבו, ואגף הנוער במתנ"ס, בראשות אילה אברהם. את הכנס הנחו דסטה כהן ממרכז צעירים ושמואל גולדשטיין ממרכז הכנה לצה"ל באגף הנוער.

אל הכנס הגיעו השנה מאות מתלמידי יב' בכל התיכונים בעיר, אשר סיימו את חובת לימודם ועתידים להתגייס לגורמי שירות הביטחון, צה''ל ושירות לאומי. 

הבוגרים קיבלו בערב ההוקרה שי למתגייסים, תיק 90 ליטר איכותי, תיק מחשב יוקרתי, תיק רחצה, סל כביסה ועוד הפתעות.

הכנס התקיים במעמד: ראש העיר, גיא יפרח, סגנית ומ"מ ראש העיר, רחל הר זהב, יו"ר האגודה  למען החייל, לימור שמואל, חברות האגודה למען החייל, מנהל המתנ"ס, איתמר סלוק, מנהלת אגף הנוער, אילה אברהם, נציגי צה"ל, יושב ראש המועצה הדתית, שי פרץ, מנהל מרכז צערים, שי שבו, חברי מועצה, רב העיר הרב יהושע כץ שליט"א והמתגייסים.

יו"ר האגודה למען החייל, לימור שמואל, בירכה ואמרה למתגייסים: "עכשיו תורכם. אתם הבאים בתור שמתגייסים, תורמים ושומרים על גבולות המדינה, על ביטחונם של תושבי ישראל ועל משפחותיכם, על הבית שלכם. כאשר מול עיני כולנו תמונות הנחטפים, הנרצחים וחללי צה"ל אשר מציינים את האסון אותנו פקד. זכרו, צה"ל מציע לכם אפשרות לבטא את עצמכם, לתרום למדינה, אני מציעה לכם ללכת לשירות משמעותי. האתגרים, המבחנים שתעברו, החברים שתכירו, הניסיון שתצברו, זהו ארגז הכלים בעל החשיבות הגבוהה ביותר  לאוניברסיטה של החיים".

רב העיר, הרב יהושע כ"ץ, בירך את המתגייסים הצעירים לצבא ולשירות הלאומי בברכת כוהנים, והקריא להם את הפסוקים שהכהן משוח המלחמה היה קורא לחיילים לפני היציאה לקרב, כדי שיוכלו להתחזק באמונה. הרב הזכיר לצעירים שיש להישמר "מכל דבר רע", והכוונה לדיבור רע, ובזכות זאת "המה" – הגויים "כרעו ונפלו", אבל "אנחנו קמנו ונתעודד" ואז נזכה ל"ה' הושיעה המלך יעננו ביום קוראינו".

ראש העיר, גיא יפרח, נשא דברים בכנס ואמר לצעירות ולצעירים שעתידים להתגייס: "אחוזי הגיוס במעלה אדומים גבוהים מאוד. הנוער שלנו הוא בחמישייה הראשונה במדינת ישראל - זו גאווה עצומה לעיר שלנו. עכשיו תורכם - אני יודע שהרבה פעמים מסתכלים על השירות הצבאי במונחים של מה יוצא לי מזה? ברמה האישית, השירות מחשל, נותן ניסיון ובונה אותך, אבל אני מבקש מכם - תסתכלו על השירות בעיקר כעל הרגע בו אתם נכנסים מתחת לאלונקה כדי לתת לעם ולמדינה. זה הרגע בו אתם מצטרפים למרוץ השליחים של עם ישראל. דלתי פתוחה עבורכם לכל דבר מתי שרק תצטרכו. אני מאחל לכם המון בהצלחה ושבסיום השירות תשובו בעזרת ה' בשלום למעלה אדומים בריאים ושלמים ותקימו כאן בית ומשפחה. אני אוהב אתכם. המון בהצלחה".