המכבים הצעירים

אורה ווינשטיין, בת 17, תושבת העיר שעלתה מארה"ב לישראל בשנת 2017, זכתה בפרס מאור של ארגון נפש בנפש על תרומתה לחברה הישראלית בתקופת המלחמה


 

אורה ווינשטיין, תושבת מעלה אדומים, זכתה בפרס 'מאור' של ארגון נפש בנפש, על תרומתה לחברה הישראלית בתקופת המלחמה.

פרס "מאור" הוא פרס שהוענק, זו השנה השנייה ברציפות, על ידי ארגון העלייה מצפון אמריקה - "נפש בנפש", על מנת להוקיר מצוינות ומנהיגות חברתית בקרב בני נוער עולים מעוררי השראה. הפרס הוענק השנה לעשרה צעירים, שמאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" הקימו מיזמי התנדבות עצמאיים או פעלו במסגרות אחרות, על מנת להקל על אוכלוסיות שונות ברחבי המדינה: חיילי צה"ל וכוחות הבטחון, מפוני הצפון והדרום, צוותים רפואיים ועוד. בנוסף, הפרס נועד להכיר בהשתלבותם המהירה של צעירים אלו בחברה הישראלית, תרומתם לחיזוק מדינת ישראל וקהילותיהם ובכדי לעורר השראה, הן בקרב משפחות המתלבטות לעלות לישראל והן בקרב צעירים נוספים שעלו ארצה ומתמודדים עם אתגרי הקליטה בארץ.

בין הזוכים השנה קיבלה את הפרס אורה ווינשטיין ממעלה אדומים. אורה, בת 17, עלתה מארה"ב לישראל עם משפחה בשנת 2017. החל מהשבעה באוקטובר, יום שמחת תורה, אורה הגיעה להתנדב בעמותת "שלווה" והתנדבה בקיפול מדי עבודה לבתי חולים במפעל. בנוסף, היא הפעילה תוכניות אחר צהריים לילדי מילואימניקים, החל מקבלת אישורים מהעירייה, הבאת איש אבטחה ויצירת הפעלות לילדים. עם ניסיונה הרב ב"שלווה" היא סיפקה אין ספור פעילויות יום לילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים. היא ארגנה כ-400 ארוחות צהריים לחיילים ואפתה להם חלות מדי יום שישי. אורה הייתה כה מסורה עד כדי שהצליחה להשפיע על הנהלת התיכון שלה בדחיית החזרה ללימודים על מנת שתוכל להמשיך לתרום למאמצי הלחימה.

הזוכים בפרס הינם בני ובנות נוער בין הגילאים 11-18 שנבחרו מבין עשרות מתמודדים נוספים, כולם עלו לישראל עם משפחותיהם ממדינות דוברות אנגלית: ארצות הברית, קנדה, הממלכה המאוחדת, דרום אפריקה, אוסטרליה וניו זילנד, והתיישבו בקהילות השונות ברחבי המדינה.

בני כשריאל, ראש העיר, בירך ואומר כי "אורה מהווה דוגמא ומופת לכולנו למצוינות ומנהיגות חברתית בקרב בני נוער".

הרב יהושע פס, מייסד-שותף ומנכ"ל "נפש בנפש": "בזמן שעם ישראל חווה מנעד רגשות עצום לנוכח המלחמה שמתחוללת ברקע, אנו שמחים להאיר את הימים החשוכים הללו באור עצום ובוהק בדוגמת הנוער העולה שצומח ומשגשג פה, מרגע נחיתתם בארץ. המכבים הצעירים הללו, אשר מהווים דוגמא ומופת לצעירים נוספים כמוהם, ויתרה מכך, על סביבתם הבוגרת, רואים בתרומה חזרה לאלו שנעקרו מביתם ולאלו שנלחמים על ביתנו, חשיבות עליונה ומרעיפים עלינו את אורם. הם אלה שמזכירים לנו את יופיו וכוחו של עם ישראל באחדותו – חג חנוכה שמח".