פותחים את הדלת לרווחה

יום עיון משותף לאגף הרווחה והחינוך התקיים בעיר


אגפי החינוך והרווחה בשיתוף פעולה למען שיפור הטיפול בילדי העיר. ביום ראשון האחרון התקיים יום עיון שארגן אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעירייה, בשיתוף עם הנהלת אגף החינוך והפיקוח של היועצות.

ביום זה פתח אגף הרווחה את שעריו ליועצות בתי הספר בעיר, למפגש היכרות וחשיפה עם המענים הקיימים לטיפול בילדים בעיר ושיח משותף עם עו"סיות מהאגף.

במהלך היום נחשפו היועצות למועדוניות ולבתים החמים לנוער וערכו היכרות עם המרכזים הטיפוליים הקיימים, מרכז מניפ"ה, מרכז אלימות ו"מפגשים".

כמו כן, הוצגו תפקידי העובדות הסוציאליות בתחומים הנוגעים לחוק הנוער, משפחה, סדרי דין והתמכרות, ודיברו על דרכי העבודה שלהם עם היועצות. בנוסף, הוצגו המענים שיש במחלקת קידום ילדים ונוער באגף החינוך.

בסיום היום ישבו היועצות לשולחנות עגולים לשיח משותף עם עו"סיות מאגף הרווחה, ודנו במקרים בהם יש דילמות לגבי המענים וכיצד עובדים בשותפות.

"ביום העיון ערכו לנו היכרות מעמיקה עם אגף הרווחה, במטרה לקדם, לייעל ולהגדיל את שיתוף הפעולה בין יועצות בתי הספר לשירותים הרבים שהאגף מציע לתושבי העיר", סיפרה הדס קמחי, יועצת בית הספר 'אלמוג', שהשתתפה ביום העיון, "אני גאה בכך שאגף הרווחה בעירנו מאמין בכל ילד וילדה, ושם לו למטרה וכערך מוביל לסייע כמיטב יכולתו, וגאה להיות חלק מתוך הפאזל הגדול הזה".

מנהל אגף הרווחה והשירותים החברתיים, רועי שוולב, אמר כי "אנחנו מצויים בתהליך לחיזוק ההיכרות והגברת שיתופי הפעולה עם השותפים העירוניים כדי לייעל את השירות הניתן לתושבים. אגף החינוך הוא שותף מרכזי בעשייה, ויש לנו הערכה רבה לצוותים ולהנהלת האגף. שמחנו לארח ביום ראשון האחרון מעל 30 יועצות מבתי הספר בעיר, זאת לאחר שערכנו ימים דומים בשנה החולפת להנהלת אגף החינוך, למנהלי בתי הספר ולשירות הפסיכולוגי העירוני. תושבי העיר יכולים להתגאות בצוותי החינוך ובצוות אגף הרווחה, על המקצועיות, האכפתיות והמסירות שלהם עבור התושבים".

מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, אמר כי "תודה לרועי שוולב, מנהל אגף הרווחה, ולכל צוות האגף על שיתוף הפעולה ההדוק עם צוות אגף החינוך וצוותי החינוך בעיר. תודה על התקשורת השוטפת, על הימים הפתוחים והחשיפה למוקדים ולתחומים הרבים בהם פועל אגף הרווחה שמסייעים לתלמידים ובני משפחותיהם. תודה לסיון אנקונינה, מנהלת מחלקת קידום ילדים ונוער באגף החינוך ורפרנטית לרווחה, על טוויית הקשרים ההדוקים בין האגפים, ותודה לכל אנשי החינוך שנותנים את הבסיס הטוב ביותר לכל תלמיד בעיר לצמיחה והעצמה ומאמינים באמונה שלמה ביכולת הצלחתם של כל תלמיד ותלמידה".