מעל הממוצע הארצי

נתוני הגיוס של בני ובנות הנוער במעלה אדומים הוצגו השבוע, והם מעל הממוצע הארצי


נתוני הגיוס לצה"ל בקרב בני ובנות הנוער של מעלה אדומים הוצגו לראש העיר, בני כשריאל, סגנו ומ"מ, גיא יפרח, נציגת משרד הביטחון, אורטל בן נעים, מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, מנהל אגף הנוער, איתמר סלוק, רכזת הכנה לצה"ל, יעל דידי חזן, מנהל מרכז צעירים, שי שבו, רכז הכנה לצה"ל אוכלוסיות מיוחדות, אור בן יאיר, מפקחת מנהל חברה ונוער, חווה אברבנאל, נציגי לשכת גיוס, מנהלי בתי ספר ונציגי יתד.

גבוה מהממוצע הארצי

במהלך הישיבה הוצגו נתוני גיוס של מעלה אדומים, שמהם עולה כי שיעור הגיוס בקרב הבנים בעיר הינו גבוה ביחס לממוצע הארצי, ועומד על 87.2% גיוס ברשות לעומת 68.9%  בארצי, ישנה עלייה במספר המתגייסים ביחס לשנה שעברה.

שיעור הגיוס בקרב נשים אף הוא גבוה ביחס לממוצע הארצי, ועומד על כ-65.8% גיוס ברשות לעומת 55.9% בארצי, יש לציין כי יש 30.4% נשים העושות שירות לאומי.

שירות משמעותי

בנוסף, 87% מהמתגייסים בקרב הגברים משרתים בשירות משמעותי, כגון: לחימה, עתודה אקדמאית, יציאה לקורסים שונים ועוד. בקרב הנשים המתגייסות לצבא, 90.4% משרתות בשירות שמוגדר כשירות משמעותי.

כמו כן,  נתוני צו 12 ופקודות מעצר הינו נמוך ביחס לממוצע הארצי, דבר המצביע על כך שרוב בני הנוער בעיר משתפים פעולה עם תהליך הגיוס לצבא ומתייצבים לזימונים שהם מקבלים.

מתכוננים לגיוס

במהלך הישיבה הוצגו גורמים שונים המספקים שירות לבני הנוער, כגון: ליווי של תוכנית יתד וניצוץ עבור בני נוער בסיכון, הכנסת תכנים של פרק משימה בשנה הקרובה לעיר ועוד.

זאת ועוד, הועלתה חשיבותו של ביצוע יום המא"ה עבור בנים ובנות לצורך קבלת תפקידים משמעותיים בצבא.  מרכז הכנה לצה"ל מספק הכנה לקראת יום המא"ה ללא עלות עבור בני הנוער בעיר,  בכדי שיגיעו מוכנים ויצליחו להפיק את המיטב מיום זה המשפיע הרבות על המיונים שאותם בני נוער המיועדים לשירות צבאי צפויים לקבל.

יפרח: "בין הערים הראשונות בארץ"

סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח: "אני שבע רצון מנתוני הגיוס, אך שם דגש על הצורך לשפר את אחוזי הקצונה של בני ובנות העיר. כל פעם מחדש אנחנו מדורגים בין הערים הראשונות בישראל באחוזי גיוס, ובפרט באחוזי גיוס לשירות קרבי ומשמעותי. מעלה אדומים נמצאת בחוד החנית של מדינת ישראל שמדובר בהגנה על המולדת, וזו לא קלישאה – הנתונים הרשמיים של צה"ל מראים את זה. בני הנוער שלנו גדלים על ערכי אהבת הארץ, ערבות הדדית ותרומה למדינה וזה ניכר באחוזי הגיוס. יש לנו הרבה במה להתגאות. לצד זאת, נמשיך לעבוד קשה כדי לשפר את נתוני הקצונה שלנו. בפרמטר הזה אנחנו לא מצטיינים לצערי, אבל אנחנו על זה. אני רוצה לשבח את אגף הנוער, מרכז צעירים, אגף החינוך ומנהלי בתי הספר שעושים עבודה מעולה. 96.6% אחוזי גיוס זה לא מובן מאליו. יישר כוח ענק לכולם".

כשריאל: "גאה בנוער שלנו"

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי "אני גאה מאוד בבני הנוער שלנו ובשותפים סביב השולחן. ישנה הירתמות מלאה של העיר, בתי הספר, אגף הנוער, מרכז צעירים ושאר הגורמים ברשות כדי שבני הנוער שלנו יתגייסו למקום הטוב ביותר. כבר היום ניתן לראות את בני הנוער שלנו במקומות הטובים ביותר בצה"ל, בלוחמה, במודיעין, בעתודה ובשאר יחידות העילית. אני מאחל המון בהצלחה לבני הנוער שלנו ומחכה לשובם בשלום לעיר".