נשים עצמאיות

חברות פורום נשים עצמאיות חגגו את יום המשפחה בסדנת שוקולד


 

ביום שלישי האחרון התקיים אירוע חגיגי לציון יום המשפחה לנשים עצמאיות (יחידניות, גרושות, אלמנות ופרודות) במועדון המטרו, שהתקיים בהובלתן של פורום נשים עצמאיות בעיר.

נשות הפורום, כשמן כן הן – עצמאיות, הן אלה שמארגנות בעצמן את הפעילויות, מתכננות, מעלות רעיונות ובסוף, בעזרת המימון של העירייה, מוציאות אל הפועל את האירועים.

אירוע יום המשפחה כלל סדנת שוקולד לאימהות ולילדיהן, ונרשמה התלהבות רבה של האימהות והילדים שנהנו הן מהסדנה ותהליך הכנת השוקולד והן מהטעימה שלו בסיום האירוע.

לימור, רכזת ההתנדבות של חטיבת הביניים עמל תעופה וחלל, הגיעה לאירוע עם צוות של חמישה תלמידים מבית הספר, אשר הגיעו כדי להתנדב ולעזור משלב ההקמה וסידור האירוע ועד לשלב קיפול האירוע.

פורום נשים עצמאיות הוא פורום יחסית חדש, שעדיין בהתהוות ותופס תאוצה, אחד הפורומים החזקים של הנשים שיש בעיר היום וכולל בתוכו אימהות עצמאיות. הפורום ממומן על ידי העירייה, ויש לו שותפים רבים: אגף הרווחה -  משאבי קהילה, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, מרכז הצעירים מעלית והמכון להדרכת הורים.

סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, כיבד בנוכחותו ואמר: "אני מחזק את ידיהן של הנשים העצמאיות. יש לכן כוחות ותעצומות נפש ראויות להערצה. אני מסתכל על פורום 'עצמאיות ביחד' ומתפעל מהקהילה התומכת שהוקמה כאן. מדובר בנשים חזקות שמעניקות כוחות, תמיכה ואוזן קשבת אחת לשנייה. אני רוצה לשבח את כל השותפים שעמלו על הערבה המיוחד הזה, ולהודות לבני הנוער המדהימים שלנו מחטיבת הביניים תעופה וחלל ולרכזת ההתנדבות של בית הספר, לימור, שסייעו בהקמת האירוע".

איריס אלפסי, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ויו"ר פורום נשים, אמרה בהתרגשות: "הערב אני גאה במיוחד לצפות מהצד בהשתאות על קהילה חזקה ועוצמתית שנוצרה מצורך רב בתמיכה בנשים עצמאיות וילדיהן, וברגע הפכה לאחת מקהילות הנשים הגדולות והמשמעותיות בעיר. כמובן בעזרת שיתופי פעולה, מימון ותמיכה של העירייה אבל בעיקר כוח רצון ויוזמה של נשות הפורום. פעילות זו היא אחת מיני רבות שכבר התקיימו ובע"ה נמשיך לקיים ולהעצים את הנשים וילדיהן".

מיכל גוטליב, עו"ס מרכזת מרכז עוצמה באגף הרווחה והשירותים החברתיים: "בדיוק הסתיימה פעילות ליום המשפחה לנשים עצמאיות וילדיהן. הביקוש היה מטורף, היה אירוע מושקע, והכי חשוב זה שהנשים הרימו אותו בעצמן. אנחנו תמכנו, מימנו ובעיקר צפינו מהצד, משתאות מהכוחות של הנשים ומהצורך הרב ביצירת קהילה לנשים העצמאיות וילדיהן. חשוב להזכיר שלקהילה הזו יש  הרבה שותפים: משאבי קהילה אגף הרווחה, יועצת לקידום מעמד האישה, מרכז צעירים, מכון להדרכת הורים ועוד. אני עוד מבושמת מההצלחה, לעוד הרבה פעילויות כאלו. מרכז עוצמה אגף הרווחה שותף בבניית קהילה".

ראש העיר, בני כשריאל, הגיע לברך את הנשים ואמר כי "יש לנו קהילה חזקה בעיר, ופורום הנשים שהוקם הוא חלק בלתי נפרד ממנה. אני פוגש אתכן, הנשים העצמאיות, באסיפות הורים, בוועדי ההורים ובשלל פעילויות עירוניות, ואני נדהם מהעוצמות ומהכוח שיש בכן. אתן מנהלות אורח חיים קשוח – עובדות, לומדות, מגדלות את הילדים, מנווטות בין הבית לבתי הספר, לחוגים, לעבודה ולשלל אתגרי החיים – ועושות זאת באופן מעורר השראה. אני שמח שהקמתן את הפורום, בטוח שתמצאו פה מענה משותף לכל צורך שלכן ובעיקר, אוזן קשבת ותמיכה של אחת לרעותה, וזה כוחה של קהילה. אני מאחל לכן ולילדיכן יום משפחה שמח".