בשירות החוץ

משלחת ייצוגית של בני נוער מהעיר תצא לארה"ב, השבוע נפגשו חברי המשלחת עם שר החוץ אלי כהן


בחודש נובמבר האחרון ראש העיר, בני כשריאל, ויועצת קשרי החוץ, רחלי וסאל, שהו בארה"ב במסע קשרי חוץ שכלל לוח זמנים עמוס ופגישות מרובות הפרוסות על פני נושאים מגוונים הקשורים לחיזוק הקשר עם יהדות התפוצות, גיוס משאבים לטובת פרויקטים שונים בעיר וחניכת הקרן האמריקאית של מעלה אדומים.

בניו יורק, נפגש כשריאל עם ראש עיריית Great Neck, פדרם ברל, לדון בנושא חתימת עיר אחות עם מעלה אדומים, הסכם שנחתם כאן במעלה אדומים בחודש דצמבר.

בעקבות ההסכם, בחודש מרץ תצא משלחת של 14 בני נוער ממעלה אדומים לניו יורק. משלחת זו תהיה משלחת הנוער הדיפלומטית הראשונה. חברי המשלחת נבחרו לאחר מיונים רבים מכלל בתי הספר בעיר. במשלחת יהיה ייצוג מקומי למפגש עם אנשי סנאט, נציגי קונגרס, ביקור בבית הלבן וביקור באו"ם, כולל מפגש עם השגריר ארדן. הביקור נבנה לפרטי פרטים, וכבר מעכשיו המשלחת מתחילה לעבוד על העשרת הידיעות וניהול דיבייטים באנגלית על מנת להתכונן כראוי.

במסעם, בני הנוער עתידים לבקר בוושינגטון ובעיר האחות של מעלה אדומים, העיר גרייט נייק שבמדינת ניו יורק. הם ייחשפו לסמלי השלטון האמריקאי, יבקרו במטה האו"ם ובבית הלבן, ילמדו על יהדות ארה"ב ויפגשו עם יזמי היי טק ישראלים במנהטן, כדי ללמוד על יזמות וחדשנות תוצרת כחול לבן.

החלק החשוב ביותר במסע יהיה המפגשים שיתקיימו עם בני נוער המקומיים מהקהילות היהודיות בארה"ב.

השבוע בני הנוער ביקרו בכנסת ופגשו את שר החוץ, אלי כהן, כדי ללמוד על היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לארה"ב. הביקור התקיים במסגרת ההכנה למשלחת מנהיגות של בני הנוער שתצא לארה"ב בעוד כחודש.

בפגישתם עם שר החוץ, אלי כהן, השתתפו: ראש העיר, בני כשריאל, סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, יועצת ראש העיר לקשרי חוץ, רחלי וסאל, מנהל אגף הנוער, איתמר סלוק, סגנית מנהל אגף הנוער, איילה אברהם, מנהל המטרו, יעקב ולסקין, ונציגות של בני הנוער.

סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, אמר כי "אני מודה לידידי, השר אלי כהן, שהקדיש לנו מזמנו היקר ואירח אותנו בסבר פנים יפות, ולראש העיר שיזם את הפגישה ואת הביקור בכנסת. לבני הנוער אני אומר: אתם עתידים לקחת חלק במסע חשוב, מעשיר ומשמעותי. נצלו את זה – מי יודע, אולי בעתיד אחד מכם יארח במשרד החוץ את דור העתיד שלנו".

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "הידוק היחסים עם אחינו בתפוצות הוא חשוב ביותר, ואני שמח וגאה שנהיה שותפים לכך. בני ובנות הנוער שלנו, דור העתיד של המדינה והעיר שלנו, ייצאו למשלחת ייצוגית רשמית ואין לי ספק כי ייצגו אותנו בכבוד ויסייעו לשגרר את מדינת ישראל בקרב בני הנוער בארה"ב. זוהי הזדמנות נהדרת לבני הנוער הנפלאים שלנו לבקר במוסדות רשמיים בארה"ב ולפגוש אנשים בעלי תפקידי מפתח, מהם יוכלו ללמוד ואולי בעתיד גם בע"ה לכהן בתפקידים כאלו בעצמם".