משפצים את בית העלמין

בית ההספדים של בית העלמין משופץ בימים אלה ע"י החברה הכלכלית


בימים אלה נמצאת החברה הכלכלית לפיתוח מעלה אדומים, בשיתוף העירייה, בעיצומו של תהליך שיפוץ בית ההספדים של בית העלמין השוכן סמוך לגבעת המייסדים.

בית העלמין נחנך בנובמבר 2015, הוא מנוהל על ידי החברה הכלכלית לפיתוח ותוכנן מלכתחילה כך שניתן יהיה להקימו במספר שלבים, כאשר בכל שלב יהיה ניתן לקבור לא פחות מאלף נפטרים. הוא הוקם על מגרש המיועד להקמת בית עלמין, על פי תכנית בניין עיר, בשטח המצוי בסמיכות לגבעת המייסדים במישור אדומים, הצופה אל נוף מדבר יהודה וירושלים. במקום יש מספר חלקות, בהן: חלקת כוהנים, חלקת חללי צה"ל וחלקה לקבורה אזרחית.

בבית העלמין הוקמו: מגרש חנייה, מתקני תשתית ומתקני מים, ביוב, ברזיות, ספסלים, סככת הספדים, תאי שירותים, מערכת חשמל, תאורה, גידור, גינון, מדרכות ושבילים ועוד.

תוספת של 750 קברים

מאז הקמתו של בית העלמין, בנובמבר 2015, שירת המקום משפחות רבות, שיקיריהן נקברו במקום, ובימים אלה יוצאת החברה הכלכלית למכרז להרחבת בית העלמין והוספת 750 מקומות קבורה נוספים.

שדרוג בית ההספדים

במסגרת העבודות לשיפוץ בית ההספדים מתוכנן טיפול בגג המבנה ואיטומו נגד חדירת מים, שדרוג האקוסטיקה של המבנה, חידוש מערכת המיזוג, התאורה והשמע ושדרוג פנים המבנה, כולל צביעתו מחדש.

טיפוח, תחזוקה ופיתוח

לאורך השנים דואגת החברה הכלכלית לטיפוח המקום, עבודות התחזוקה בו ופיתוח, לרווחת המשפחות, אשר מספרות על שירות אדיב שהן מקבלות ברגעים הקשים בחייהן. בין העבודות שמתבצעות במקום ניתן לראות עבודות גינון, הצבת ספסלים וברזיות, עמדות נטילת ידיים וכמובן, ניקיון המקום, כל אלו על מנת שהמשפחות יגיעו למקום נעים ומטופח המכבד אותן ואת כבוד הנפטרים.

שירות אישי וליווי צמוד

החברה הכלכלית מספקת את כל השירותים הנלווים למשפחה האבלה, כאשר הרב שמעון גרסון, מנהל בית העלמין, מלווה את המשפחות בשעתן הקשה, מסייע בכל תהליך הקבורה וההספדים ונותן שירות למשפחות ברגישות, בחמלה ובמקצועיות רבה.

אנג'ל: "למען המשפחות"

מנכ"לית החברה הכלכלית, ענת אנג'ל, אומרת כי "בית העלמין ענה על צורך גדול של תושבי העיר, שעד להקמתו היו נאלצים לנסוע לירושלים ולשלם עשרות אלפי שקלים לקבורה. מאז הקמתו אנו פועלים לתחזוק המקום בצורה הראויה והמכובדת ביותר עבור המשפחות, וכמובן לליווי צמוד ואישי של כל משפחה בשעתה הקשה. בימים אלה אנו משפצים את בית ההספדים, המקום בו נפרדת המשפחה מהנפטר, וכן יוצאים למכרז להוספת 750 קברים. אני מאחלת לתושבי העיר אריכות ימים".

כשריאל: "מענה מכובד וראוי לנפטרים ולמשפחות"

ראש העיר, בני כשריאל, אשר יזם את הקמת בית העלמין, אומר כי "בשנים האחרונות חשנו יותר ויותר את מצוקת מקומות הקבורה ברחבי ישראל. עד להקמת בית העלמין היו צריכות משפחות, שנמצאות במצב רגיש כשאחד מקרוביהן הולך לעולמו, להתעסק עם רכישת חלקת קבר לנפטר בירושלים, שם כבר לא היו מקומות קבורה והמחירים הרקיעו שחקים. הקמת בית העלמין בעיר שלנו מאפשרת מענה מכובד וראוי לתושבי העיר הנפטרים ולמשפחותיהם. המקום מנוהל בצורה מקצועית, מכובדת ועם הרבה רגישות, ואנו נמשיך לתת את מלוא הסיוע והמענה למשפחות שאיבדו את יקיריהן".