בשורה למאבטחי העיר

במסגרת תוכנית העבודה של אגף הביטחון ובהנחיית ראש העיר הוחלט על תגבור מערך האבטחה במחסומים והעלאת שכר המאבטחים והמוקדניות


במסגרת תכנית העבודה לשנת 2023 של אגף הביטחון העירוני החליט ראש העיר, בני כשריאל, על עיבוי מערך האבטחה במאבטחים נוספים למשך 24 שעות ביממה ולתוספת שכר למאבטחי העיר ולמוקדניות מוקד 107 העירוני.

צעד זה נעשה הן כדי להוקיר את המאבטחים והמוקדניות על פועלם לחיזוק הביטחון בעיר והן כדי לעודד כוח אדם איכותי לעבודה במערך האבטחה העירוני. בהנחיית ראש העיר הוחלט על עדכון שכרם של מאבטחי הבט"ש ובמוקד העירוני, כך שהחל מחודש אפריל 2023, כל בעל תפקיד במוקד העירוני ובמערך האבטחה ייהנה מגידול של 8% בשכר הממוצע.

תוספת המאבטחים תגביר את הביטחון במעלה אדומים ותתרום גם להקלה על עומסי התנועה במחסומים, שכן תגבור הכוחות יסייעו לתפעול מהיר, יעיל ובעיקר בטוח יותר של המחסומים.

כזכור, ערנותם של המאבטחים במחסום הכניסה לעיר, כמו גם ערנותו של האזרח שהתריע בפניהם על הדמות החשודה במתקרבת למחסום, הובילו לחיסול המחבל עודאי תמימי, שרצח שבוע וחצי קודם לכן את סמלת נועה לזר ז"ל במחסום שועפט. תמימי, שנמלט לאחר הפיגוע הרצחני שביצע בשועפט, היה בדרכו לבצע פיגוע נוסף אך חוסל במחסום על ידי שני המאבטחים שהיו במשמרת.

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "עדכון השכר לעובדי האבטחה הינו בעיני צו השעה. אני רואה בהעלאת השכר הכרה בעבודת המאבטחים כראויה להערכת הציבור. המאבטחים שלנו הם עובדים מסורים העובדים במשמרות לא שגרתיות ועושים עבודת קודש בשמירה על ביטחוננו ושגרת החיים הבטוחה שלנו, כך גם המוקדניות  הפועלות 24/7 לצד עובדי האבטחה".