שישי מיוחד

אירוע מיוחד במינו התקיים בעיר עבור המשפחות בהן יש בן/בת משפחה בעלי צרכים מיוחדים


החודש התקיים אירוע מיוחד במינו להורים לילדים עם צרכים מיוחדים מהעיר בפיאנו. באירוע השתתפו סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, חברת מועצת העיר, אלינה אייזנברג, מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, ומנהל אגף הרווחה והשירותים החברתיים, רועי שוולב.

התוכנית כללה ברכות מפי נציגי העיר, ארוחת בוקר חלבית מפנקת מ"הפיאנו" ומופע סטנד אפ של אופיר דהן, אמן נכה 100%, אשר סיפר בהומור והתרגשות את סיפור חייו מאז לידתו ועד היום.

בסיום האירוע ההורים קיבלו שי - חלה שהוכנה על ידי נערי תוכנית "מגן" של המתנ"ס.

בשנים האחרונות נושא המוגבלויות בעיר צובר תאוצה. בזכות שיתופי פעולה מבורכים בין גורמים רבים בעירייה, הכוללים את האגף למוגבלויות באגף הרווחה, האגף לחינוך מיוחד באגף החינוך, מתנ"ס מעלה אדומים, קידום בריאות עירונית, האגף למשאבי קהילה, נציגת מועצת העיר לענייני הילד המיוחד, קרן מעלה אדומים, מנכ"ל העירייה ועוד.

במסגרת שיתופי הפעולה נבנתה תוכנית שנתית ענפה עבור המשפחות, ויחד עם המשפחות שיש בהן בן משפחה עם מוגבלות בעיר.

בעיר ישנן למעלה מ-600 משפחות אשר מתמודדות עם אב, אם, בן, בת אח, אחות בעלי צרכים מיוחדים. למשפחות אלו ישנן התמודדויות רבות ויש צורך אמיתי וכנה לספק מענים רגשיים ושירותים עבור אותן משפחות, מעבר למיצוי זכויות ומציאת מסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות. ישנם צרכים נוספים מהותיים לא פחות על מנת לאפשר לאותן משפחות את התמיכה והמשענת לה הן זקוקות.

שישי מיוחד בפיאנו הופק במטרה לתת הפוגה קלה להורים, ולגייסם כשותפים לרשות למען עצמם.

ההורים הגיעו בהתרגשות ואמרו כי כל כך מחמם את הלב להרגיש שרואים גם אותם ולא רק את הילדים.

חברת מועצת העיר, אלינה איזנברג, הנחתה את אירוע  ואמרה: "ברמה האישית חשוב לי מאוד להדגיש, אמנם אתם מכירים אותי כחברת מועצת העיר וכיועצת ראש העיר לענייני הילד המיוחד, אבל חשוב שתזכרו שבראש ובראשונה אני אמא של ליטל, אמא לילדה מתוקה עם צרכים מיוחדים. אני יודעת מה כולנו עוברים ברמה היומיומית, את הקשיים והתסכול, ואת האושר מהצלחות קטנות כגדולות. כוחנו באחדותנו".

בברכות בפתיחת האירוע אמר הראל הורוביץ, מנהל אגף החינוך, כי הוא מעריך ביותר את ההתגייסות של כל השותפים לטובת מטרה נעלה זו.

סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, אמר כי "אנו כעיר רואים את מגוון הצרכים ופועלים על מנת לתת מענה עבור כולם, ביניהם הצרכים המיוחדים שבעיניי הינם בראש הטבלה. העיר פועלת ותמשיך לפעול לטובת כל האוכלוסיות, ומכאן חשוב לציין כי שותפות ההורים הינה הכרחית. על מנת לבנות חברה יציבה יש צורך בחברים שותפים הרוצים להשפיע ולהגשים חלומות".