אימהות עצמאיות

קהילת האימהות העצמאיות נפגשה לערב של גיבוש, סדנת עץ, ארוחת ערב ושעת סיפור עם ראש העיר


לקראת סיום הקיץ התגבשה פעילות חווייתית ומהנה עבור אימהות העצמאיות בעיר וילדיהן. הגרעין שקם כאן בעיר מזה כשנה, הוגה ומפתח תוכניות עבור הנשים העצמאיות - חד הוריות, יחידניות, אלמנות ופרודות בעירנו ובני משפחותיהם.

במעלה אדומים מתגוררות למעלה מ-900 משפחות עצמאיות, המהוות פלח לא מבוטל מהאוכלוסייה בעירנו. הנשים העצמאיות מנסות לדאוג לעצמן ולשרוד בקשיי היומיום ללא כל מעטפת שתתמוך בהן. קבוצת השתייכות היא לרוב המענה ההולם והראוי ביותר ועל כן מושקעים כיום מאמצים ומשאבים רבים לטובת גיבוש התוכניות.

בראשית חודש מרץ התקיים ערב חשיפה בשילוב מופע סטנדאפ (נויה מנדל) שהיווה יריית פתיחה לקהילה המתגבשת.

בשיתוף יועצת ראש העיר לענייני נשים ומנהלת פורום נשים, איריס אלפסי, מרכז הצעירים, בהובלת שי שבו ורונית בכר, קידום בריאות עירוני, עליזה אבנעים, היחידה למשאבי קהילה, הילה חממי, ומרכז עוצמה, מיכל גוטליב, הנשים העצמאיות השותפות קידמו שיח וחשיבה מה המטרות והיעדים של הקבוצה ומה הצורך שצריך לתת לו מענה בזמן הקרוב.

הקהילה כבר הקימה קבוצת וואטסאפ פעילה וקידמה את הפרסום ויצירת הלוגו 'יחידות ביחד' .

האירוע שהתקיים קם במטרה ליצור שיח משפחתי, חוויה מגבשת ומלכדת והן מפגש היכרות ושיח עם משפחות עצמאיות נוספות מהעיר.

בערב החגיגי המשפחות נהנו מסדנת אומנות בעץ "הנגר מההר", בה כל משפחה יצרה יחדיו אדנית יפיפייה לשתילת פרחים.

ארוחת ערב מפנקת (מחברת אלדו) הוגשה למשתתפים, והמשפחות נהנו מגלידות, וופל בלגי, פיצות ופוקאצ'ות חמות ישר מהטאבון.

האירוע קצר שבחים רבים. אימהות פרגנו וסיכמו: "היה אירוע מקסים. מאוד מושקע. כן ירבו ימים כאלה".

אמא נוספת שילדה על הרצף האוטיסטי הוסיפה: "התרגשתי לראות את ההירתמות של הצוות המארגן. לבן שלי מאוד קשה להיות עם עוד אנשים ועם רעשים. ביקשנו מקום יותר שקט ליצור בו את האדנית ומיד נרתמו עבורנו , שמו שולחן , מפה וכיסאות ואת כל הציוד לבניית האדנית. בחיוך ובזריזות. יישר כוח ענק מעריכה ביותר".

קהילת "יחידות ביחד" בעיר קוראת לנשים עצמאיות נוספות לקחת חלק ולהיות שותפות.

ראש העיר, בני כשריאל, כיבד את האימהות וילדיהן בברכות חמות ואף הקריא סיפור לילדים. כשריאל אמר כי "חשוב לנו לשמוע את קולן של הנשים העצמאיות בעיר, לתת להן מענה הולם וראוי. אני קורא לכולכן לקחת חלק ולהיות שותפות".