משפחה בטוחה

קורסי עזרה ראשונה, ללא עלות, לתושבי העיר


ארגון "איחוד הצלה" מושתת על מתנדבים, ומטרתו לתת מענה רפואי ראשוני ומקצועי על מנת להציל חיים. מתנדבי "איחוד הצלה" מגישים סיוע רפואי לחולים ולפצועים הזקוקים לטיפול וסיוע רפואי מידי. מתנדבי "איחוד הצלה" לא גובים תשלום על הטיפול בחולים ופצועים, הם פעילים 24 שעות ביממה, 365 יום בשנה, כולל שבתות וחגים.

בטקס סיום קורס החובשים הראשון של "איחוד הצלה" בעיר קרא ראש העיר, בני כשריאל, למתנדבים  של "איחוד הצלה", וביקש מהם לסייע בהכשרת אזרחים רבים ככל שניתן שיוכלו לתת עזרה ראשונה במקרה חירום ויכירו את סדר הפעולות החשוב בעת מקרה חירום.

ב"איחוד הצלה" מעלה אדומים הרימו את הכפפה ובשיתוף פעולה פורה עם חברת נורופן, מתאמת הבריאות העירונית, עליזה אבנעים, התקיימו בחודשיים האחרונים שני קורסי עזרה ראשונה, אחד בשכונת מצפה נבו והשני בשכנות נופי הסלע.

במהלך שני הקורסים, שהתקיימו הקיץ, ארכו ארבע שעות והועברו ללא עלות על ידי מדריך מקצועי ובאמצעות בובות תרגול מתקדמות, קיבלו התושבים הכשרה למתן מענה ראשוני בגוון אירועי חירום רפואיים כגון, דום לב, חנק, התקפי אלרגיה ועוד.

עד כה הוכשרו על ידי "איחוד הצלה" מעלה אדומים 60 תושבים, ובעקבות הביקוש הרב הודיעו באיחוד הצלה ובעירייה כי ימשיכו לקיים מפגשים כאלה ללא עלות בכל שכונה בעיר וככלל שיהיה לכך ביקוש. המסיימים הצטרפו לרשת המתנדבים להצלת חיים.

ראש העיר, בני כשריאל, מברך את המתנדבים ואומר כי "זה קורס חשוב שבו כל תושב יכול לקבל כלים וידע להצלת חיים. יישר כח לראש הסניף, נתנאל קוג'ינסקי, על שיתוף הפעולה הפורה וההשקעה בעיר, תודה גדולה לחברת נורופן שלקחה על עצמה את מימון הקורס, וכמובן, למתאמת הבריאות העירונית, עליזה אבנעים, שמנצחת על המלאכה".