אות הפעיל המצטיין

שישה בנות ובני נוער מהעיר קיבלו את אות הפעיל המצטיין של משרד החינוך לשנת 2022


מסורת הענקת אות הפעיל המצטיין על ידי מינהל חברה ונוער במחוז ירושלים מתקיימת מדי שנה. השנה הטקס התקיים במעלה אדומים, ואליו הגיעו מצטיינים מכל רשות, יחד עם המשפחות, חברים ונציגים. לא סתם נבחרה מעלה אדומים כעיר שבה מתקיים הטקס, עיר שחינוך למעורבות חברתית למנהיגות ולהתנדבות ערך מרכזי בה.

בטקס היו למעלה אדומים שישה נציגים מצטיינים, שהם תלמידים מצטיינים באופן מיוחד אשר נבחרו מתוך מאות תלמידים שפועלים באופן מעורר השראה.

הטקס הוא ביטוי לחשיבות הרבה שרואה העיר, כמו גם משרד החינוך, בעידוד בני הנוער להתנדבות ולמעורבות חברתית במגוון תחומים, בהם: חינוך והדרכה, חירום והצלה, פעילות חברתית, תרומה לקהילה ועוד. המתנדבים נבחרו על פי המלצות של אנשי החינוך והמקומות בהם התנדבו, ותוך עמידה בקריטריונים של התנדבות במשך שלוש שנים לפחות, בשני תחומים או יותר.

בטקס השתתפו: ראש העיר, בני כשריאל, סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, המחזיק בתיק הנוער, דרורה הרמן, מנהלת חברה ונוער מחוז ירושלים, מרים פרץ, כלת פרס ישראל, חוה אברבנאל, ממונה חינוך חברתי מחוז ירושלים ומפקחת רשותית, איתמר סלוק, מנהל אגף הנוער, הראל הורביץ, מנהל אגף החינוך, מנהלים, מורים, הורים ותלמידים.

סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, אמר כי "אני גאה בששת המופלאים שלנו, שנבחרו בשל עשייתם הערכתית והחברתית. יש לנו בעיר עוד מאות בני נוער ערכיים ואיכותיים, הפועלים מזמנם על מנת לתרום לקהילה ולסייע לזולת. אשרינו שזכינו".

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "יש לנו עיר קהילתית שבני הנוער שלה הם חוד החנית בהובלת התנדבות ומעורבות חברתית. בעיר שלנו, אנחנו מעלים על נס את ערכי ההתנדבות. בני נוער, צעירות וצעירים, מבוגרים מגלים אחריות, נתינה לזולת, מסירות ואכפתיות. אלו ערכים שמרכיבים חברה מוסרית שדואגת לכל חבריה, בני האדם, באשר הם. ולכן, העיר שלנו זכתה בקהילה מגובשת, שבה דואגים, תומכים, מחבקים את כל תושביה. אני מברך את כל בני הנוער שנבחרו לפעילים מצטיינים. מאחל למצטיינות והמצטיינים שימשיכו לייצג את הרוח היפה של בני הנוער המצוינים והמדהימים, אני רואה עתיד טוב יותר, בזכותכם".