חמסה חמסה

היכל התרבות לבש כחול לבן באירוע "חמסה חמסה" שהתקיים לבני הגיל השלישי עם שלום אסייג


אירוע ייחודי בשם "חמסה חמסה" התקיים ביום שני האחרון לתושביה הוותיקים של מעלה אדומים.

האירוע, שהתקיים בהיכל התרבות, פנה לגילאי 55+ ועסק בספורט, בריאות והתנדבות. האירוע ביקש להבליט את התרומה והמשמעות של האזרחים הוותיקים לקהילה, מתוך דגש על כוחותיהם ויכולותיהם.

האירוע החל בסדנאות ספורט עם המדריכים המקצועיים של מרכז יובלים ואגף הספורט, המשיך לדוכני התנדבות של ארגוני ההתנדבות בעיר שמגייסים מתנדבים חדשים לצד דוכנים של קופת חולים מאוחדת בנושא בריאות. לבסוף התקיימה הופעת סטנדאפ של הסטנדאפיסט שלום אסייג, שעלה לבמה והתרשם מדגלי ישראל שהונפו על ידי הקהל וצבעו את האולם בכחול לבן. אסייג אמר לאורחים כי "מדובר במחלה טובה", תוך שהוא מתייחס לאמירתה של בכירה באוניברסיטת תל אביב שאמרה "מחלה" על הנפת דגלי ישראל באוניברסיטה.

שלום אסייג הכריז כי "אנחנו נמצאים בתקופה שצריכים להראות את כי זה חשוב להניף את דגלי ישראל", הוא קרא לקהל להרים את הדגלים והכריז "עם ישראל חי וקיים".

בסיום האירוע שלום אסייג העלה פוסט שהפך ויראלי מאוד וזכה אף לסיקור באתר YNET, בו כתב: היכל התרבות מעלה אדומים, כל הקהל עם דגלי ישראל. עם ישראל חי. היה כיף.

במעלה אדומים גרים כ־4,300 אזרחים ותיקים, רובם פעילים מאוד ומעבירים את זמנם הפנוי בעשייה מהנה: בתעסוקה בשכר, בחוגים מעניינים, בפעילות ספורטיבית, בחיי חברה, בטיולים ברחבי הארץ ומחוצה לה, בטיפוח המשפחה ובעזרה לילדים ולנכדים.

מעלה אדומים מציעה לוותיקיה מגוון של פעילות המוצעות מטעם הגופים השונים האמונים על הנושא: אגף הרווחה והשירותים החברתיים, מרכז יובלים, המתנ"ס, אגף הספורט, היכל התרבות, מתאמת בריאות עירונית, ארגוני התנדבות שונים. משרדי ממשלה שונים התומכים בפרויקטים מגוונים. לצד קופות החולים בעיר השותפות למענה רחב ומקצועי בעיר, כמו קופת חולים מאוחדת, שבאמצעות המרכז הרפואי המחודש מקדמת את שירותי הרפואה בקהילה.

השילוב בין הדאגה לאורח חיים בריא, לפעילות ספורטיבית ולעשייה למען האחר באירוע אחד ששם במוקד את רווחת התושבים הוותיקים, התאפשר הודות לשיתוף פעולה בין גופים אלו ואחרים. מפעל הפיס דרך תכנית "מתחברים", קרן מעלה אדומים, אגף הרווחה והשירותים החברתיים, קידום מעמד האישה, קידום בריאות, אגף הספורט, אגף תרבות במתנ"ס וקופת חולים מאוחדת. האירוע חל בשבוע הבריאות כדי להדגיש את העשייה המשמעותית שנעשית בעיר למען ועם אזרחים ותיקים.

 

ראש העיר, בני כשריאל ,בירך בדבריו את הוותיקים ואמר כי "בכל גיל אדם יכול להיות פעיל ועסוק, תורם ומשפיע. על ידי עשיה ספורטיבית ושמירה על הבריאות, בעשיה למען הסביבה ולמען הקהילה אנחנו שומרים על הרווחה הנפשית איכות החיים שלנו ובריאות הגוף והנפש".