מתחם חדש לבדיקות אנטיגן

מתחם חדש ומקורה לבדיקות אנטיגן נפתח באולם הספורט שבמרכז הפיס (ליד ממלכתי ג')


בעקבות התפשטות וריאנט האומיקרון בישראל והמתווה החדש של הממשלה, לפיו נדרשת בדיקת אנטיגן בלבד במקרה של חשיפה למאומת, נוצר לחץ גדול במתחם הבדיקות לאנטיגן מוסדי שהפעילה מד"א במרכז הפסגה בכיכר יהלום. במקום נראו בשבוע האחרון תורי ענק, כאשר מזג האוויר הסוער והגשם שירד גרמו לאנשים, רובם הגיעו עם ילדים, לעמוד בחוץ, בקור ובגשם, ולהמתין ממושכות לתורם בבדיקה.

לאור הלחץ והעומס שנוצר ובעקבות העלייה במספר המאומתים ולאחר הערכת מצב שקיים ראש העיר, בני כשריאל, עם כלל הגורמים המקצועיים בעירייה ובמד"א, נפתח השבוע מתחם חדש לבדיקות אנטיגן מוסדי של מד"א, אשר בו שמונה עמדות שאמורות להכיל את מספר הנבדקים באופן מהיר ומיטבי.

המתחם החדש נפתח באולם הספורט שבמרכז הפיס, צמוד לבית הספר ממלכתי ג', והוא מקורה ונעים, עם 400 מקומות ישיבה בטריבונות, עם סדרנים של אגף מוס"ח שמסדירים ומכווינים את הנבדקים ועם חנייה בשפע.

המתחם החדש יפעל בימים א'-ה' באולם הספורט שבמרכז הפיס (צמוד לבית הספר ממלכתי ג'), בין השעות: 10:00-20:00, ביום שישי בין השעות: 08:00-13:00 וביום שבת בין השעות: 15:00-21:00.

חשוב לציין כי המקום מונגש לנכים ועגלות, וכמובן שבעלי צרכים מיוחדים יוכלו להיבדק בשיטת אל-תור ובלי להמתין בתורים.

גם עבור הקהל הרחב מדובר בשיפור משמעותי בבידוק, זאת לאחר שהבדיקה תתבצע באופן מסודר על פי מספרי תור, וכאמור, במקום מקורה ונעים, עם מקומות ישיבה מסודרים לזמן ההמתנה.

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי "אני מקווה ומאמין כי המתחם החדש יפתור את בעיית העומסים וההמתנה בקור וייתן מענה מיטבי לנבדקים. אמשיך לעקוב ולטפל ככל שיידרש על מנת לשפר ולייעל את מערכי הבדיקות ככל שניתן וככל שיידרש. בהזדמנות זו, תודה מיוחדת לכל העוסקים במלאכה, ובראשם למתנדבי מד"א הנפלאים שלנו, בהובלתו של יעקב אהרון, ולכל הצוותים העירוניים שעושים מסביב לשעון כדי למגר ולהיאבק בנגיף הקורונה בעירנו".