הוקרה למייק פומפאו

ראש העיר, בני כשריאל, נפגש עם מזכיר הממשל האמריקאי לשעבר, מייק פומפאו, בטקס הוקרה שערכו לו ראשי יש"ע


ראש העיר, בני כשריאל, השתתף באירוע הוקרה שנערך למזכיר המדינה האמריקני לשעבר, מייק פומפאו, על פועלו חיזוק ההתיישבות. האירוע התקיים בהשתפות ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו.

את הביקור פתח מייק פומפאו באתר המורשת שילה הקדומה יחד עם רעייתו ובנו, שם הם התפללו במקום המשכן והתרגשו לגעת בממצאים הארכיאולוגיים במקום מתקופת המשכן והשופטים.

לאחר מכן נערך ביקב פסגות טקס ההוקרה לפומפאו, בו השתתפו כל ראשי ההתיישבות ובהם ראש העיר, בני כשריאל. יקב פסגות חנך בשנת 2019 יין מיוחד על שם פומפאו לכבוד הצהרתו על ההכרה האמריקנית בחוקיות היישובים ביהודה ושומרון.

מזכיר ארה"ב לשעבר, מייק פומפאו, אמר: "כשנכנסתי לממשל, היה מאוד חשוב לי להיות דובר אמת. אחד מדברי האמת הללו הוא ההחלטה ששגרירות ארה"ב תהיה בירושלים, אומנם היו חששות שההכרזה תגרור אירועים אלימים, אבל ידענו שזאת האמת וכך עשינו. כשהייתי אזרח, היה לי חשוב לקחת את משפחתי לרמת הגולן ולהראות להם שהריבונות הישראלית על שטחי הגולן ויהודה ושומרון היא בלתי ניתנת לערעור".

ביחס להצהרתו ההיסטורית אמר פומפאו: "הייתה לנו ההזדמנות לעשות את המהלך הכי חשוב והוא ההצהרה שיישובי יהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל ושמחתי שעשינו זאת. אני מתפלל לאל שבזכות האמונה המשותפת שלנו אלוקים יהיה אתכם".

ראש ממשלת ישראל לשעבר ויו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו: "כל אחד צריך בעל ברית. אין בעלת ברית טובה יותר מארצות הברית ואין בעל ברית יותר טוב ממייק. כשהולכים כאן בגבעות וברחבי יהודה ושומרון, מוצאים את ההיסטוריה היהודית בכל צעד ושעל. מדינת ישראל היא תקווה לאומות ובעזרת ארה"ב ובעזרת האל נמשיך להראות את החוזקה של ישראל בעולם".

יגאל דילמוני, מנכ״ל מועצת יש"ע, נאם בשם ראשי הרשויות ואמר לפומפאו: "הארץ הזו שייכת לעם ישראל. הקשר שלנו לארץ הזו עמוק. ההצהרה המדינית שלך על חוקיות ההתיישבות כאן הביאה את קול האמת והצדק, את הקול של הקב"ה לממשל בארה"ב, והייתה צעד חשוב לעם ישראל".

דילמוני העניק למזכיר המדינה פומפאו מפת תלת ממד של ארץ ישראל.

ראש העיר, בני כשריאל, בירך את פומפאו על הביקור והודה לו על פועלו לחיזוק ההתיישבות. "המפגש היה הזדמנות להכיר תודה למייק פומפאו, שעמד לצד ההתיישבות ביו"ש, הביא את ההצהרה ההיסטורית של ההכרה האמריקנית בחוקיות יישובי יהודה ושומרון ופעל באופן בלתי מתפשר למען מדינת ישראל והעם היהודי. בשיחה הקצרה שקיימתי איתו דיברנו על מעלה אדומים, אותה הוא מכיר (כנראה בגלל השיח על E1), והוא הבטיח להמשיך לסייע ככל יכולתו בפיתוח ובבניית יישובי יהודה ושומרון, ובהם מעלה אדומים".