עיריית מעלה אדומים - עיר של הצלחות

חדשות

מה קורה בעיר מעלה אדומים

התלמוד הישראלי

  • תאריך: 06/02/2018
  • שעה: 14:24
העיר מעלה אדומים מקדמת בברכה את הפרויקט הייחודי לחבר את התלמוד לילדים . ראשי מיזם התלמוד הישראלי ביקרו השבוע בבתי הספר בעיר, נפגשו עם ראש העיר בני כשריאל וסיכמו על העצמת החשיפה לתלמוד לילדי מעלה אדומים, פרויקט שכבר החל במספר בתי ספר בעיר. כשריאל: התלמוד הישראלי הוא פרויקט מאתגר, והוא נכון ללמד את הילדים שלנו כי התלמוד מסקרן מאוד ומלמד אותנו כיצד להיות יצירתיים , כיצד לחשוב כיצד לנתח ולהגיע לתוצאות המיוחלות תוך הפקת לקחים

התלמוד הישראלי הינו פרויקט חינוכי, קהילתי וחברתי השואף להעניק כלים לחיבור משמעותי ועכשווי לערכים יהודיים וישראליים, תוך חיזוק הזהות והעצמת הקשר לתרבות ולמורשת ישראל.
הפרויקט כולל שבעה כרכים המקיפים את כל התלמוד, על פי סדר הדף היומי עם תוספות, איורים, סיפורים, דמויות וסרגל היסטורי.
הכרכים מותאמים ללימוד משותף של הורים, מורים וילדים בבית, בבית הספר ובקהילה.
ערכות העשרה שבועיות המופצות מדי שבוע לאלפי תלמידים, קהילות ולומדים ברחבי הארץ באמצעות מייל אישי ובעשרות בתי ספר ומרכזי קהילות ברחבי הארץ.
ערכות ההעשרה כוללות את הדף השבועי לאותו שבוע וחיבור למושגים וערכים ישראלים וציוניים – דמויות, אירועים ומקומות המתקשרים לתכני הלימוד הישראלי.
הפרויקט פועל במאות בתי ספר וקהילות ברחבי הארץ ובעולם כולו כשיעור יומי, לימוד בביהמ"ד, כלימוד משותף להורים וילדים וכהעשרה ללימודי יהדות וכחיבור לקהילה.
הפרויקט מתורגם ופועל בשפות שונות בבתי ספר וקהילות יהודיות באירופה ובארצות הברית.
במסגרת הפעילות בבתי הספר ובקהילות מקיימים אירועי שיא הכוללים מסיבות סיומי מסכת, חידונים גדולים, טיולים חינוכיים ועוד.
דף פייסבוק של התלמוד הישראלי בו מתפרסם מדי יום פוסט יומי, העוסק בזווית ייחודית ויצירתית בתכני הדף של אותו יום.
העיר מעלה אדומים מקדמת בברכה את הפרויקט הייחודי לחבר את התלמוד לילדים .
ראשי מיזם התלמוד הישראלי ביקרו השבוע בבתי הספר בעיר, נפגשו עם ראש העיר בני כשריאל וסיכמו על העצמת החשיפה לתלמוד לילדי מעלה אדומים, פרויקט שכבר החל במספר בתי ספר בעיר.
בשבוע שעבר ביקרו בעיר מפקח החינוך הדתי במחוז , אלכס גליקסברג יחד עם חיים פרייליכמן, יו"ר חבר הנאמנים של התלמוד הישראלי וצוות התלמוד, פגשו מורים וילדים בבית הספר מעלה התורה ובבית הספר יפה נוף ואף השתתפו בשיעור מיוחד שעסק בט"ו בשבט והתרשמו מקרוב משיטת הלמידה הפועלת בבית הספר.
יצוין כי חלק מהתלמידים הלומדים את ערכות התלמוד הישראלי המבוסס על קטעים קצרים שעובדו מתוך הדף היומי עושים זאת שלא כחלק ממערך הלימודים אלא כלימוד מרצון וכתוכנית העשרה.
במסגרת סיור בתיכון אמי"ת איתן סיפר עובדיה בן משה סגן המנהל כי תלמידי החטיבה כיום ממשיכים בלימוד התלמוד הישראלי אחרי שכבר התחילו אותו בבית הספר היסודי ובבית הספר מפתחים תכנית להפוך את התלמידים הבוגרים לנאמני התלמוד כך שבעתיד הם ילמדו תלמוד ישראלי במסגרות בלתי פורמליות לילדי בתי הספר היסודיים.
בפגישה של צוות התלמוד הישראלי עם ראש העיר, בני כשריאל, סקר חיים פרייליכמן, יו"ר חבר הנאמנים של התלמוד הישראלי את הפרויקט וסיפר על מוקדי הלימוד ובתי הספר בארץ ובעולם שהצטרפו לפרויקט ועל התוכנית להרחיב את המשתתפים בפרויקט בעיר.
כשריאל הודה על הביקור ואמר כי התלמוד הישראלי הוא פרויקט מאתגר, והוא נכון ללמד את הילדים שלנו כי התלמוד מסקרן מאוד ומלמד אותנו כיצד להיות יצירתיים , כיצד לחשוב כיצד לנתח ולהגיע לתוצאות המיוחלות תוך הפקת לקחים.
זה מה שנתן התלמוד בעבר ואת זה אני חושב שצריך ללמד את הילדים שלנו בשפה שלהם ובצורה נעימה ומאירת עיניים כמו שעושים בתלמוד הישראלי.