עיריית מעלה אדומים - עיר של הצלחות

חדשות

מה קורה בעיר מעלה אדומים

נלחמים ב BDS

  • תאריך: 06/02/2018
  • שעה: 14:19
כחלק מהמאבק המתמשך בקמפיין הבינלאומי הקורא להפעיל לחץ על ישראל, באמצעות חרם כלכלי, אקדמי ותרבותי- BDS , התארחה במפעל מיה תבלינים בפארק אדומים לתעשייה ועסקים , משלחת חשובה של מנהיגים נוצריים משפיעים מארה"ב, אסיה, אפריקה להם השפעה בכנס הכלכלי . המשלחת עמדה על מרקם היחסים במפעל ,נפגשה עם ראש העיר בני כשריאל ושמעה סקירה על שיתוף הפעולה ומרקם היחסים המיוחד בפארק אדומים בין הישראלים לפלסטינאים.

כשריאל: פארק תעשיות אדומים, הוא אזור תעשייה גדול, פורח ומשגשג עם למעלה מ- 320 מפעלים, המעסיקים למעלה מ- 5,000 איש יהודים ופלסטינאים, בו עובדים למעלה מ – 2500 פלסטינאים המביאים פרנסה מכובדת ומזון למשפחותיהם, ויחסי השכנות בינינו טובים.
כחלק מהמאבק המתמשך בקמפיין הבינלאומי הקורא להפעיל לחץ על ישראל, באמצעות חרם כלכלי, אקדמי ותרבותי- BDS , התארחה במפעל מיה תבלינים בפארק אדומים לתעשייה ועסקים , משלחת חשובה של מנהיגים נוצריים משפיעים מארה"ב, אסיה, אפריקה להם השפעה בכנס הכלכלי .
לפארק אדומים לתעשייה ועסקים הגיעה משלחת המונה 10 מנהיגים משפיעים מארה"ב, מאסיה ומאפריקה, שיש להם השפעה ישירה בכנס הכללי.
מטרות ביקורה של המשלחת בארץ הן הבנה פנימית ביצירת מדינה יהודית, הבנת האופן בו BDS משפיע על שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראלים לפלסטינים, מפגשים עם ראשי ערים מרכזיות המשלבות אוכלוסיות מגוונות, נציגי אוניברסיטאות עם גופי סטודנטים המרכיבים אנשים מכל הדתות, עדים לפרויקטים של דו-קיום ישראלי ממקור ראשון, למידה על הקהילה הנוצרית בישראל, גילוי המורכבות הביטחונית של גבולות ישראל, ביקור עיקרי חשוב לנצרות ולאמונות אחרות.
חברי המשלחת הם מנהיגים נוצריים מהכנסייה המתודיסטית המאוחדת umc, היא העדה הפרוטסטנטית הגדולה ביותר בארה"ב המונה 7 מיליון חברים ועוד 12 מיליון ברחבי העולם.
מדי ארבע שנים, UMC מתכנס כנס כללי כדי לקבל החלטות מדיניות ולהגדיר את הכיוון.
בין 1,000 ההחלטות עליהם לשקול את החרם , כאשר נושא השקעות וסנקציות היה אחד הנושאים הקוליים ביותר בתוך התנועה.
יש לציין כי הוועידה הכללית של UMC לא עברה את BDS ב -2016, והיא נותנת לנו חלון הזדמנויות להציג את ישראל בפני מקבלי ההחלטות שלה שאינם מכירים את הארץ, כמו גם את האתגרים הניצבים בפניה.
לעתים קרובות מקבלי ההחלטות האלה פשוט עוקבים אחר דעותיהם של עמיתיהם בתוך התנועה, ללא ידיעה ראשונה על ישראל.
חלק מהנחת היסודות להבטחת BDS לא יתקבל ב -2020, הוא באמצעות המשלחת המתודיסטית של CJCUC.
חברי המשלחת ביקרו במפעל מיה תבלינים בפארק אדומים לתעשייה ועסקים וקיבלו מהנהלת המפעל סקירה על פעילות המפעל, מוצריו, היצוא, העבודה המשותפת עם העובדים הפלסטינאים ומרקם היחסים הטוב במקום.
ראש העיר, בני כשריאל, נפגש עם חברי המשלחת בהם מנהיגים משפיעים בעלי מעמד בעבר ובהווה ושוחח עמם על העיר מעלה אדומים ועל פארק אדומים לתעשייה ועסקים.
כשריאל סקר בפני המשלחת את הנעשה בעיר וסיפר להם על התפתחותה, ההיסטוריה שלה, הבנייה, חשיבותה ותפקידה בעת הזו כעיר בעלת חשיבות אסטרטגית עליונה למדינת ישראל, כן סיפר להם על היתרונות והאפשרויות הקיימים בפארק תעשיות אדומים.
כשריאל ציין כי פארק תעשיות אדומים, הוא אזור תעשייה גדול, פורח ומשגשג עם למעלה מ- 320 מפעלים, המעסיקים למעלה מ- 5,000 איש יהודים ופלסטינאים, בו עובדים למעלה מ – 2500 פלסטינאים המביאים פרנסה מכובדת ומזון למשפחותיהם, ויחסי השכנות בינינו טובים.
פגיעה במפעלים וסגירתם תביא לפיטורי עובדים פלסטינאים ותכניס אותם למעגל האבטלה הפלסטינאית שכבר כיום למעלה מ 35%.
כשריאל ענה על שאלותיהם הרבות של חברי המשלחת בנושאים שונים ומגוונים בהם עתיד העיר, הקפאת הבנייה ומשמעויותיה, נושא סימון המוצרים, מרקם היחסים עם הפלסטינאים, שיתופי פעולה ועוד.
בסיום דבריו קרא כשריאל לבניית יחסים בין הארצות ופתיחת השווקים ושיתוף פעולה בין אזור התעשייה שלנו למקביליהם באפריקה.