עיריית מעלה אדומים - עיר של הצלחות

חדשות

מה קורה בעיר מעלה אדומים

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה

  • תאריך: 20/04/2017
  • שעה: 12:54
מתייחדים עם זכרם של ששת המיליונים מבני עמנו שנספו בשואה. טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה התשע"ז יתקיים בערב יום השואה ביום ראשון, כז' בניסן, 23 באפריל ,בעצרת זיכרון עירונית שתתקיים בהיכל התרבות.

ראש העיר בני כשריאל: אנו מרכינים את ראשנו לזכר ששת מיליוני אחינו, שנספו בשואה .
כל עוד נשמה באפנו, נזכור ונכבד את זכר הנופלים וגם אם אין אנו מעלים את זכרם ואת שמותיהם מידי יום, הם מלווים את חיינו ומעשינו.
תושבי מעלה אדומים יתייחדו עם זכר ששת המיליונים שנספו בשואה ובגבורה בעצרת זיכרון עירונית ובשורת אירועים המתקיימים כמידי שנה בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה.
טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יתקיים בסימן "שואת יהודי צפון אפריקה" בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ביום ראשון, כז' בניסן, תשע"ז, 23 באפריל בשעה: 20:00 , בהיכל התרבות העירוני.
הטקס ייערך במעמד ראש העיר, בני כשריאל ,רב העיר , ניצולי שואה, מכובדים ויפתח בדקת דומיה שתושמע ברחבי הארץ לזכר קורבנות השואה.
הטקס ימשך כ –45 דקות.
במעלה אדומים חיים כיום כ- 170 ניצולי שואה.
כמידי שנה הטקס באחריות ביצוע של אגף הנוער העירוני במתנ"ס.
את הטקס ארגן והפיק אגף הנוער והשנה הטקס בהובלת תנועות הנוער "כנפיים של קרמבו", "בני עקיבא" סניף "נופי הסלע".
הטקס יחל בצפירת דקת דומייה שתשמע ברחבי הארץ.
תכנית הטקס: ראש העיר, בני כשריאל, ישא דברים ומיד אחריו ישא דברים רב העיר, הקהל ישמע קטע קריאה, קריאת "יזכור" הדלקת נר ע"י ניצולת שואה קריאת קדיש , קטע קריאה ,שירה, סיום הטקס בשירת "התקווה".
יום השואה יצוין בשורת אירועים מלבד הטקס המרכזי בהם צעדת גבורה לזכר הנספים "6 ק"מ ל- 6 מיליון" , צעדה בהובלת מועצת הנוער העירונית שתצא מרחבת המתנ"ס בשעה: 18:00 ותצעד לטקס המרכזי בהיכל התרבות, כאשר הצועדים ילבשו כחול לבן וישאו דגלי ישראל.
כן מיד לאחר הטקס יתקיים האירוע "זיכרון בסלון" ב"פיאנו בר" בהיכל התרבות, " מפגש בלתי אמצעי עם ניצולי שואה" עדות אישית מפי ניצולת השואה , פנינה קציר , ניצולת שואה, ילידת רומניה.
הערב יתקיים לאחר האירוע בהיכל התרבות ובהשתתפות" חברי התאטרון הקהילתי מעלה אדומים וחבורת הזמר הייצוגית "פרח במדבר".
עוד לפני יום השואה, ביום חמישי, 20.
4, בשעה 20:30 ,תתקיים בהיכל התרבות ההצגה "המהדקים" במחיר של 10 ₪.
ההצגה של תיאטרון הקיבוץ .
השנה היא 1998, בעיירה הקטנה ויטוול שבטנסי, ארה"ב, יוזמים מייקל, דן ואמילי, שלושה תלמידים בבית הספר המקומי, פרויקט מיוחד, שאפתני ויוצא דופן – איסוף 6 מיליון מהדקי נייר, כדי להנציח את המספר הבלתי נתפס של היהודים שנרצחו בשואה.
הם יוצאים למשימה לאחר עימות חריף עם סוזי, מכחישת שואה ואישה חזקה ומרכזית בעיירה.
הפרויקט מקבל תפנית בלתי צפויה כשמייקל מגלה סוד אפל מעברו של אביו, סוד שמשנה את יחסו לפרויקט.
מה גורם לשלושה ילדים אמריקאים, בעיירה ללא יהודים כלל, לצאת לפרוייקט שאפתני שכזה? האם החברות בין השלושה תשרוד את המכשולים שיעמדו בפניהם במהלך הפרויקט? איך יתמודד מייקל עם הסוד מעברו של אביו? המחזה מבוסס על סיפור אמיתי שהתרחש בשנת 1998, בעיירה ויטוול שבארצות הברית.
פרויקט המהדקים שהוביל בית הספר המקומי, נמשך כשלוש שנים, זכה לתהודה עולמית וסחף את ארצות הברית בסערה.
המחזה ממחיש את כוחם של ילדים לחולל שינוי, וליצור עבור כולנו עולם טוב יותר.
ראש העיר, בני כשריאל אומר ערב הטקס כי לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה אנו מרכינים את ראשנו לזכר ששת מיליוני אחינו, שנספו בשואה, זוכרים ולא שוכחים, זועמים ולא סולחים, ומציינים בכך את השואה והגבורה שהיו נחלת עמנו.
כל עוד נשמה באפנו, נזכור ונכבד את זכר הנופלים וגם אם אין אנו מעלים את זכרם ואת שמותיהם מידי יום, הם מלווים את חיינו ומעשינו.