עיריית מעלה אדומים - עיר של הצלחות

חדשות

מה קורה בעיר מעלה אדומים

טקס הנחת אבן פינה לבניית תחנת כיבוי והצלה במעלה אדומים יתקיים ב- 20 לפברואר

  • תאריך: 12/02/2017
  • שעה: 15:20
לאחר תהליך ממושך, במהלכן אוגמו כל המקורות התקציביים הנדרשים ,מחוז כבאות והצלה איו"ש העמיד את כל הסכומים הדרושים לבניית תחנת כיבוי אש חדשה במעלה אדומים, התקיים מכרז, הוכנו התכניות ניתן האישור של השר לביטחון פנים , נחתם היתר הבנייה למשרד לביטחון פנים, רשות כיבוי והצלה ,לבניית מבנה לתחנה בשכונת "נופי סלע" מרכז, הושלם התקציב, הושגה תרומה, בניית התחנה יוצאת לדרך בטקס רשמי חגיגי.
כשריאל: התחנה תהווה עמוד תווך לשמירה על ביטחון תושבי העיר והסביבה כולה ותספק שרותי הצלה מהירים וטובים באמצעות מתקנים ומכשור מהמתקדמים ביותר.

לאחר תרומה בסך 2.5 מיליון שקלים שגייס רוה"ע מארה"ב להקמת התחנה, השר לביטחון פנים גלעד ארדן קיבל את בקשת כשריאל והשלים את התקציב לכ-7 מיליון שקלים הדרושים לבניית התחנה.
בפגישה שהתקיימה לאחרונה עם השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בלשכתו בה ביקש ראש העיר, בני כשריאל, סיוע בבניית תחנת כיבוי ראויה לשמה בתוך העיר מעלה אדומים, השר נתן החלטה חד משמעית שכבר נכנסה לעבודה לאלתר ,לבנות כבר בשנת 2017 תחנת כיבוי ראויה לשמה בתוך העיר ליד ביה"ס אופק ברנקו וייס.
לאחרונה השר לביטחון פנים גלעד ארדן קיבל את בקשת כשריאל והשלים את התקציב לכ-7 מיליון שקלים הדרושים לבניית התחנה וקבע מועד לטקס הנחת אבן הפינה ב- 20 לפברואר.
התחנה , חנת כיבוי והצלה שתיבנה בעיר, בשכונת "נופי סל"ע בסמוך לביה"ס אופק "ברנקו וייס" היא מבנה מודרני בן קומה אחת .
התחנה תבנה על שטח עיקרי של כ -849 מ"ר, הכולל 6 תאים לרכב ייעודי ו- 3 מחסנים, משרדים, חניות.
התחנה שאושרה על ידי אג"מ נציבות תהיה תחנה בינונית בה 18 לוחמי אש ומפקד.
ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי התחנה תהווה עמוד תווך לשמירה על ביטחון תושבי העיר והסביבה כולה ותספק שרותי הצלה מהירים וטובים באמצעות מתקנים ומכשור מהמתקדמים ביותר.
מבנה הקבע של תחנת הכיבוי שתיבנה הוא חלק מהתפיסה הכוללת לבניית מבני קבע מוגנים, בטוחים, יעילים, קרובים לאוכלוסייה ומקצועיים המהווים את "מרכז העצבים" של העיר וכוללים את כיבוי האש, המוקד העירוני הממוקם במבנה הקבע באולם המופעים ובעתיד מבנה למד"א שנעשים מאמצים להשיג תקציבים לבניית מבנה קבע.
כשריאל מוסיף כי בנייתה של התחנה סמוך לבית הספר "אופק ברנקו וייס", יביא לקיצור זמני הגעת הכבאיות לבתי התושבים, להצלת נפשות ורכוש ע"י לוחמי האש המסורים ולהתנדבותם של תלמידי בית הספר "אופק ברנקו וייס", שיאמצו את התחנה, יתנדבו בה ויסייעו להפעיל אותה.