עיריית מעלה אדומים - עיר של הצלחות

חדשות

מה קורה בעיר מעלה אדומים

היכל התרבות למען כולם

  • תאריך: 29/11/2017
  • שעה: 15:43
היכל התרבות פותח שעריו ומשתף פעולה עם בני הנוער בעיר. בשבוע שעבר צפו ילדי תכנית ספייס המופעלת באגף לקידום נוער במתנס בהצגה "פולישוק" . סגנית רוהע שרה קמינסקי: עושים הכל על מנת לאפשר "לכל ילד להיות שווה בין שווים".

בשבוע שעבר ,צפו הילדים המשתתפים בתכנית ספייס המופעלת במתנ"ס בהובלת רננה כהן, בהצגה "פולישוק" של תיאטרון בית לסין, שהופיעה בהיכל התרבות.
הצפייה בהצגה היא תוצר של שיתוף פעולה פורה בין סגנית רוה"ע, שרה קמינסקי, מחזיקת תיק הרווחה והשירותים החברתיים ומנהלת היכל התרבות, רחל הר זהב, וזאת במטרה לאפשר "לכל ילד להיות שווה בין שווים".
במסגרת שיתוף הפעולה ישתתפו ילדים נוספים מתכניות ופרויקטים שונים בהצגות ומופעים מגוונים שיופיעו בהיכל, וכל זאת בזכות מנהלת ההיכל.
תכנית ספייס מיועדת ל- 800 בני נוער יוצאי הקהילה האתיופית, תלמידי תיכון ז' -יב'.
התכנית הוקמה בשנת 2005 על ידי הפרויקט הלאומי לעולי אתיופיה על מנת לתת מענה לפערים לימודים ולקדם מוביליות להשכלה גבוהה, והעצמה חברתית.
התכנית ממומנת על ידי משרדי ממשלה ופדרציות יהודיות.
התכנית פועלת בבתי ספר ובהמשך ליום הלימודים.
המטרות הלימודיות הן: שיפור אחוז בני הנוער הזכאים לתעודת בגרות איכותית, שינוי עמדות כלפי השכלה וטיפוח יחס חיובי וחווית ללמידה.
מטרות הפעילות החברתית שמתקיימת במתנ"סים הן צמיחה והתפתחות אישית של הלומדים יחד עם דגש על זהות תרבותית וקהילתית, העשרה והרחבת ידע עולם, חשיפה לעולם האקדמיה והצבא, ושילוב בפעילות קהילתית בחלקה עם הורים.
התכנית מופעלת באגף לקידום נוער במתנ"ס ומיועדת לילדים ובני נוער עולים כשהמטרה הינה שילובם בקהילה.
שיתוף הפעולה נוצר בשל התפיסה כי התיאטרון הוא כלי חינוכי ממדרגה ראשונה, אשר חושף את התלמידים למימד חוויתי לימודי ערכי ובו בזמן יוצק תכנים חברתיים וחינוכיים לצופים.
סגנית ראש העיר, מחזיקת תיק הרווחה ,שרה קמינסקי אומרת כי עצם ההגעה להיכל היא פרי של שיתוף פעולה פורה עם מנהלת ההיכל, רחל הר זהב , שיתוף פעולה תמידי לכל קבוצות ילדי הנוער.
עצם השתתפותם בהצגות מאפשר לאחר מכן לילדים ליצור דיאלוג ושיח אודות נושאים שונים בהוויה הישראלית.