עיריית מעלה אדומים - עיר של הצלחות

חדשות

מה קורה בעיר מעלה אדומים

הורות משמעותית מגיל הרך ועד התיכון

  • תאריך: 14/09/2017
  • שעה: 11:43
עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ח ,המכון להדרכת הורים מסכם בהצלחה רבה שנת פעילות ענפה ומציג את התכניות לשנה הקרובה. השנה יתקיימו בבתי הספר פעילויות משותפות להורים וילדים בנושאים מגוונים - מוגנות והתנהגות נכונה ברשת, התמודדות עם חרם, תקשורת הורה - ילד, גיל ההתבגרות, מיניות בריאה, התנהגויות סיכונית, תרבות המסכים ועוד

ראש העיר בני כשריאל: המכון הוקם במסגרת המדיניות שלי כראש העיר ומחזיק תיק החינוך, להעמקת שיתוף הפעולה עם ההורים בעיר, לחיזוק המעורבות ההורית, למתן משענת, תמיכה וייעוץ לעשייה משותפת לקידום הילדים והעצמתם.
שנת הלימודים תשע"ח בכל מוסדות החינוך בעיר יצאה לדרך וגם המכון להדרכת הורים יוצא לדרך ופותח שנת פעילות מאתגרת ומשמעותית להורים.
המכון להדרכת הורים בעיר, בהנהלתה של חנה קראוס, מנהלת מחלקת ניהול וייזום פרויקטים באגף החינוך, הוקם במסגרת מדיניות ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, להעמקת שיתוף הפעולה עם ההורים בעיר, לקידום חינוך הילדים .
במכון מתקיימות פעילויות רבות וסדנאות להורים בנושאים מגוונים.
הקמת המכון להדרכת הורים מעמידה את ההורות במעלה אדומים בסדר עדיפות גבוה ומגדירה את ההורים כשותפים וכתנאי בסיסי להצלחת ילדיהם.
הנושאים בהם עוסק המכון להדרכת הורים מגוונים ובאים לתת מענה נרחב הן בהיבטים של גיל, צרכים מיוחדים, נושאים כלליים וממוקדים.
במהלך שנת תשע"ז התקיימו במסגרת המכון להדרכת הורים קבוצות הורים החל מגיל המעון ועד חטיבה עליונה.
הקבוצות עסקו במגוון נושאים בהם סמכות וגבולות במשפחה, פתרון קונפליקטים, הורות זוגיות ומה שבניהם, פסיכולוגיה חיובית, גיל ההתבגרות, הכנה לכיתה א', מצוינות, לקויות למידה ועוד.
קבוצות ייחודיות שקיבלו מענה הן הורים יוצאי אתיופיה , הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים ואימהות יחידניות למתבגרים.
דף הפייסבוק "מכון להדרכת הורים – מעלה אדומים" היה פעיל מאוד ובו מתפרסמים כל העת עדכונים לגבי פעילויות המכון השונות, פעילויות להורים וילדים במסגרות עירוניות שונות ומאמרים בנושא הורות.
בדף ניתן למצוא פוסטים שרמת החשיפה אליהם עומדת על למעלה מ- 1000 קוראים, ההורים שמחוברים לפייסבוק מקדמים את החשיפה אליו בקרב הורים תושבי העיר ברשתות החברתיות השונות.
במהלך השנה שלח המכון מאמרים במיילים למאות הורים בוגרי פעילויות המכון ,ההורים הדפיסו את המאמרים ומפיצים אותם בקרב חברים ובני משפחה.
שימור חווית הלמידה על ידי שליחת המאמרים מובילה לתגובות ולשמירת קשר משמעותי.
השנה יתקיימו סדנאות בנושאים רבים בהן סמכות הורית - בתקשורת חיובית, קורס הכנה לכיתה א’ - משותף להורים וילדים, הורות מצמיחה, לחיות בשלום עם גיל ההתבגרות, מנהיגות הורית מעצבת, להיות הורה בעידן הדיגיטלי אמהות מודעת - טיפים לחינוך ילדים ועוד.
כן, בשנה הקרובה תשע"ח יתקיימו בבתי הספר בנוסף לסדנאות פעילויות משותפות להורים וילדים בנושאים מגוונים - מוגנות והתנהגות נכונה ברשת, התמודדות עם חרם, תקשורת הורה - ילד, גיל ההתבגרות, מיניות בריאה, התנהגויות סיכונית, תרבות המסכים ועוד פעילויות רבות הנוגעות לנושאים יום- יומיים הנוגעים בכולנו.
הפעילויות מתקיימות בימי שישי או בשעות הערב.
מנהל מחוז ירושלים ומנח"י במשרד החינוך, מאיר שמעוני, מברך על פתיחת שנת הפעילות ואומר כי פעילות המכון, מהווה השלמה לעשייה החינוכית המתרחשת במוסדות החינוך ולמדיניות משרד החינוך, המעודדת שיתופי פעולה בין ההורים והצוותים החינוכיים לטובת חוסנם והצלחתם של התלמידים במערכת החינוך.
שמעוני מוסיף כי הצלחתו של המכון במעלה אדומים נובעת בין היתר בהתוויה משותפת של תכנים ופעילויות לטובת צוותי החינוך וההורים.
הלמידה המשותפת של קהילות אילו מתבססת על הצורך העולה בתרבות העכשווית, שהרי העידן בו אנו חיים היום הינו עידן המאופיין בידע זמין ובחשיפה מרובה למדיה ורשתות חברתיות.
שמעוני ממליץ לכל הורה בעיר להתמקצע ולקבל כלים להורות עכשווית ומשמעותית.
ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, אומר כי המכון להדרכת הורים מעמיד את ההורות במעלה אדומים בסדר עדיפות גבוה, ומגדיר את ההורים, כשותפים מלאים להצלחת ילדיכם.
הסדנאות והקורסים לכל הגילאים המתקיימים במכון מועברים על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ומציידים את ההורים בידע מקצועי ובכלים לתקשורת בריאה במשפחה ולהעצמת הילדים.
כשריאל מוסיף כי מחזיק תיק החינוך, אני מאמין בשותפות מלאה בין ההורים, בתי הספר והרשות המקומית, ורק שילוב כוחות של כולם יחד יביא את ילדינו למימוש עצמי, להצלחה ולחוויות חיוביות.
הורים רבים כבר השתתפו במגוון הרחב של הקורסים והסדנאות, ואנו מקבלים משוב חיובי וחם ונהנים לראות את הפירות והיישום בשטח של הדברים.
כשריאל מזמין את ההורים להצטרף לאחת מקבוצות ההורים במכון ולקבל את הכלים שיעזרו לכולנו להתמודד עם האתגר החשוב והמשמעותי מכל ההורות שלנו.