עיריית מעלה אדומים - עיר של הצלחות

חדשות

מה קורה בעיר מעלה אדומים

הזמר חנן בן ארי אורח הספרייה העירונית

  • תאריך: 23/07/2017
  • שעה: 10:55
הספרייה העירונית אירחה את הזמר והיוצר חנן בן ארי בפארק הנוער העירוני. הספרייה הציבורית "השלום", ע"ש "בני ציון" הופכת למרכז תרבות שוקק ומוקד משיכה לפעילות בני נוער. כחלק מהפנים לקהילה בשיתוף המתנ"ס אירחה הספרייה את הזמר בן ארי למפגש ושירה בהשתתפות מאה בני נוער באוהל בפארק הנוער העירוני.

בליל יום חמישי שעבר הגיע הזמר ,חנן בן ארי ,למפגש עם נוער בעיר במסגרת פרויקט "ציפורי לילה" ובמימון הספרייה העירונית.
במסגרת פרויקט "ציפורי לילה" המופעל על ידי אגף קידום נוער במתנ"ס, מדריכי נוער שעברו הכשרה ומתנדבים בהם מורות חיילות, בנות שירות לאומי, ש"שינים ובני נוער, יוצאים לסייר בלילות ,בחופשת הקיץ- בכל לילה, במוקדי התכנסות של בני נוער.
לעיתים מבצעים פעילות יזומה ולעיתים משתלבים באופן חופשי בהתרחשויות.
המטרה העיקרית, למנוע התנהגויות סיכוניות ושימוש בחומרים מסוכנים.
כמו כן צוות "ציפורי לילה" מהווים דמות של "מבוגר אחראי" בשטח, מאתרים נערים בסיכון ומפנים אותם לגורמים הרלוונטיים.
כל זאת ועוד, בלילות חמישי באופן קבוע מקים צוות הציפורים אוהל בפארק הנוער שאליו מגיעים נערים רבים וזוכים ליחס חם מהצוות, כיבוד שתיה ובפעילות אלטרנטיבית כמו משחקים, שיחות וכו'.
קרוב למאה בני נוער הגיעו למפגש שהתקיים ביום חמישי האחרון , שרו ושוחחו עם הזמר, המוסיקאי והיוצר ,חנן בן ארי ,לאור הירח במאהל מיוחד שמוקם בתקופת הקיץ במסגרת פרויקט אנשים.
המפגש היה מרתק, ובני הנוער שהגיעו מצאו בן שיח קשוב שהיה מוכן לחשוף את עולמו הפנימי ולדבר על יצירתיות, משפחה, ערכים ומשפחה.
כאשר שר את השיר "אחים" העוסק בנושא יציאה בשאלה, שכתב יחד עם עברי לידר על אחיו, זלגו דמעות.
לאירוע הגיע מגוון בני נוער, מכל הסוגים ומכל המגזרים.
הורה אחד שנכח במקום הביע שביעות רצון מהמסרים החינוכיים שהעיר חנן בן ארי, והתרשם לטובה מקבלת הפנים שאליה זכה, ומהתנהגותם הנאותה למופת של בני הנוער.
מנהלת הספרייה, אתי ציון, אומרת כי מטרת הספרייה העירונית "השלום" ע"ש "בני ציון" היא למשוך בני נוער לספרייה לא רק למטרת השאלת וקריאת ספרים, אלא שיגיעו למקום ויראו בו כמרכז תרבות.
כן המטרה היא להעמיד בפני הנוער אלטרנטיבה תרבותית לשיטוט חסר טעם בלילות.
"הגיע זמן שכלל תושבי העיר ירגישו את נוכחות הספרייה ואת תרומתה הרבה לקהילה.
" מוסיפה ציון.