עיריית מעלה אדומים - עיר של הצלחות

חדשות

מה קורה בעיר מעלה אדומים

סמינר סטודנטים של מכון טרומן בביקור במעלה אדומים

  • תאריך: 27/06/2017
  • שעה: 14:45
השבוע הגיע למעלה אדומים קבוצת סטודנטים מאוניברסיטת Tulane בניו אורלינס ארה"ב במסגרת סמינר בנושא "שלום במזרח התיכון" במכון טרומן באוניברסיטה העברית. הסטודנטים סיירו ברחבי העיר ונפגשו עם ראש העיר בני כשריאל וחברת מועצת העיר מעין מור מחזיקת תיק האקדמיה. כשריאל: מעלה אדומים היא דוגמא ומודל למרקם יחסים יוצא דופן בין הישראלים לפלסטינאים.

השבוע הגיע למעלה אדומים קבוצת סטודנטים מאוניברסיטת Tulane בניו אורלינס ארה"ב במסגרת סמינר העוסק בנושא "שלום במזרח התיכון" המתקיים במכון טרומן באוניברסיטה העברית.
זהו הביקור השני של סטודנטים מאותה אוניברסיטה במעלה אדומים, שכן אשתקד ביקרה בעיר קבוצת סטודנטים זהה במסגרת סמינר במכון טרומן.
המפגש התקיים כחלק מהסמינר על מנת לתת לסטודנטים הזדמנות לשמוע ולשאול שאלות במגוון נושאים.
הסטודנטים ביקרו וסיירו ברחבי העיר ביקרו במתחם התרבות העירוני, בספריה העירונית, בקונסרבטוריון ובהיכל התרבות, וצפו לעבר פארק אדומים לתעשייה ועסקים ולעבר ירושלים ושכונת "מבשרת אדומים".
לאחר שסיירו ברחבי העיר והתרשמו מהתפתחותה של העיר, יופייה, אוכלוסייתה, צרכיה ועוד, קיימו חברי הקבוצה מפגש עם חברת מועצת העיר מעין מור, מחזיקת תיק האקדמיה והסטודנטים ועם ראש העיר בני כשריאל.
במפגש עם חברת המועצה, מעין מור, קיבלו הסטודנטים סקירה על תחום האקדמיה והסטודנטים במעלה אדומים שהתפתח וצבר תאוצה לאחרונה.
מור סיפרה להם על הפעילויות שנעשות למען הסטודנטים ועל הפרויקט היוקרתי של מודל האו"ם.
ראש העיר, בני כשריאל, סקר בפני הסטודנטים את התפתחותה של העיר, ההיסטוריה שלה, הרקע להקמתה, תכניותיה לעתיד, צריכה ומאפיינה, דו קיום עם השכנים והציג בפניהם את משנתו החברתית ערכית.
כשריאל השיב לשאלותיהם הרבות בנושאי שיתוף פעולה עם היישובים הערבים מסביב, דו קיום, תכניות העיר לעתיד, הבנייה ועוד.
כשריאל אומר כי החשיבות של הביקורים האלה היא שקבוצה של סטודנטים הלומדים את נושא השלום במזרח התיכון, באה למקום שמוגדר אצלם כהתנחלות עם הציפיות הנובעות ממושג זה, ופוגשים עיר גדולה של 40,000 תושבים עם כל השירותים הקהילתיים של עיר מבוססת, מתחם תרבות מכובד, קניון עירוני, עשרות מוסדות חינוך, מרפאות של כל קופות החולים, מוזיאון ועוד וזה מפתיע אותם , הם מקבלים סקירה על הדו קיום בעיר ובאזור התעשייה והדבר משאיר אצלם רושם חיובי, ומסר ברור .
הסטודנטים התעניינו מאוד ושמחו על המפגש ואמרו כי מצאו את השיחה עם ראש העיר מעניינת וטובה.