עיריית מעלה אדומים - עיר של הצלחות

חדשות

מה קורה בעיר מעלה אדומים

החופש הגדול מגיע השיטור העירוני נערך לחופשת הקיץ

  • תאריך: 21/06/2017
  • שעה: 16:43
לקראת חופשת הקיץ הקרבה נערכה היחידה לתגבור פעילות בדרך שתיתן כיסוי ומענה בכל שעות היממה ובעיקר בשעות הלילה המאוחרות ובסופי שבוע. נוכחות השיטור העירוני בפארקים ומוקדי הריכוז של הנוער הנה חלק בלתי נפרד משגרת הפעילות המתמקדת בעיקר בהסברה ומניעה.

נוכחות השיטור תורגש אף בבריכת השחייה העירונית לשמירה על הסדר הציבורי, מניעת שימוש באלכוהול ושמירה על הרכוש הציבורי.
לקראת החופש הגדול יחידת השיטור העירוני נערכת להגברת הנוכחות ואכיפה בכל הקשור לעבירות רעש ,ונדליזם ,אלכוהול ,אופניים חשמליים ועבירות תנועה וזאת לאור העובדה כי בני נוער רבים ימצאו עצמם משוטטים ברחובות ,עונת הקיץ וחוסר במסגרות מוביל לחוסר מעש והגבולות נפרצים ומובילות לתופעות של ונדליזם ,הקמות רעש והפרעה לסדר הציבורי.
יחידת השיטור העירוני פועלת במרץ בתחום עבירות הקשורות לאיכות החיים של כל אחד ואחת מאתנו.
במסגרת פעילות זו המתפרשת על שבעה ימים בשבוע לאורך כל שעות היממה עוסקים השוטרים והפקחים בפעילות המשלבת בתוכה טיפול בנושא ונדליזם, שימוש באלכוהול במרחב הציבורי, עבירות בתחום בעלי חיים, עבירות תנועה מסכנות חיים, אבטחת אירועים עירוניים, הפרעות מנוחה ועוד נושאים רבים ומגוונים.
היחידה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם כלל גורמי האכיפה והביטחון ובתאום מלא בין העירייה, משטרת מעלה אדומים והמשרד לבט"פ.
שיתוף הפעולה מתבטא בפגישות, תיאומים, תדריכים משותפים בימי הקיץ ופעולות משותפות.
העיר מעלה אדומים מפעילה את יחידת השיטור העירוני ביחד עם עוד עשרות רשויות ברחבי הארץ והניסיון מלמד כי פעילותה גורמת לעלייה באיכות החיים של התושבים.
לקראת חופשת הקיץ הקרבה נערכה היחידה לתגבור פעילות בדרך שתיתן כיסוי ומענה בכל שעות היממה ובעיקר בשעות הלילה המאוחרות ובסופי שבוע.
לאחר מיפוי של מוקדי הרעש בעיר הוצבו לאחרונה בפארקים שלטים המורים על תקנות הרעש ופניה לתושבים להירתם ולסייע בשמירת השקט בשעות המנוחה למען איכות החיים.
כן.
בימים אלה ביקרו השוטרים והפקחים במוקד העירוני וקיבלו תדריך מקיף על תכניות העבודה של אגף הביטחון והמוקד העירוני לקראת הקיץ.
מפגשים מסוג זה יתקיימו תדיר בזמן חופשת הקיץ מתוך הבנה כי שיתוף פעולה כלל מערכתי מניב תוצאות טובות בשטח.
לצד הפעילות ההסברתית והמניעה מבצעת היחידה פעולות אכיפה כנגד פורעי חוק במטרה לשפר את איכות החיים של כולנו.
להלן מקצת מנתוני האכיפה בשנת 2017 עבירות בתחום בעלי חיים – נרשמו 65 ברירות קנס בנושא כלבים משוטטים ומעל ל-70 ברירות קנס לבעלי כלבים שלא הקפידו לאסוף את צואת הכלב מהמדרכה.
עלות הקנס – 750 ₪ עודכנה לאחרונה במועצת העיר ומשקפת את הרצון העז למגר את התופעה שמעבר לחוסר הנעימות שבה אף מסכנת את בריאות הציבור, נתפשו מספר בני נוער שגרמו להשחתת רכוש ציבורי, נפתחו תיקים פליליים ותוגש כנגדם תביעה אזרחית לכיסוי עלות הנזקים, נתפשו מספר בגירים שסיפקו אלכוהול לקטינים ונפתח כנגדם הליך פלילי, נרשמו דוחו"ת תנועה רבים בנושא אי מתן זכות קדימה להולכי רגל ושימוש בטלפונים ניידים בזמן נהיגה, בוצעו פעולות רבות למיגור שוטטות בעלי חיים כגון חמורים וגמלים באזור התעשייה, המהווים סכנה בטיחותית ואף גבו קורבנות בנפש בעבר.
ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי השיטור העירוני מסייע לשוטרים לשמור על איכות החיים של התושבים בכל מה שנוגע למניעת וונדליזם, השחתת רכוש ציבורי, הגברת פיקוח על עבירות.
אני מברך את השיטור העירוני ומאחל לשיטור הצלחה רבה בפעילותו בחודשי הקיץ ומאחל לילדים חופשה מהנה ובטוחה תוך שמירה על כללי הסדר והזהירות.